נוב 22

עורך דין תאונות עבודה – החשיבות של בחירת עורך הדין הנכון

תאונת עבודה היא תאונה המתרחשת במסגרת העבודה או בדרך לעבודה, ואשר ניתן לקשור ישירות בין התרחשותה ובין העבודה/ מקום העבודה. עצם ההכרה בתאונה כתאונת עבודה, עשויה להוביל לפיצוי גבוה יותר, ולקבלת קצבה מהביטוח הלאומי, ועל כן ישנה חשיבות לכסות את כל ההיבטים המשפטיים בניסיון להוכיח את הקשר בין קרות התאונה ובין העבודה. לעיתים קל מאוד להוכיח קשר זה, במיוחד אם התאונה מתרחשת במקום העבודה. במקרים אלה, לרוב מגיעים שני הצדדים להסכמה ללא צורך להתדיין מול בית המשפט, אך ישנם הרבה יותר מקרים בהם הדברים אינם כה ברורים, ונדרשת התדיינות משפטית כדי לקבל הכרעה מבית המשפט. במקרים אלה, אתם רוצים שלצידכם יעמוד עורך דין תאונות עבודה המתאים.

עורך דין נזיקין או עורך דין תאונות עבודה?

עורך דין תאונות עבודה הוא עורך דין שעשוי להיות בעל התמחות רחבה בתחום הנזיקין, ויכול להיות גם עורך דין המתמחה באופן ספציפי בתחום של תאונות עבודה. ככלל, ככל שרמת ההתמחות גבוהה יותר כך סביר שעורך הדין יוכל לספק לכם ערך רב יותר, אך אין זה אומר שעורך דין בעל התמחות רחבה בתחום הנזיקין לא יוכל לספק לכם את התוצאות המקוות. העניין הוא, שסביר להניח כי אין לכם את היכולות המקצועיות הנדרשות על מנת לבחון את עורכי הדין השונים שאותם אתם בוחנים. על זה אפשר להוסיף את המצב הרגשי ואולי גם הפיזי הקשה בו אתם עשויים להיות לאחר תאונת עבודה.

Depositphotos 11300487 s 2015 תאונות עבודה  בחירת עורך הדין הנכון

היעזרו בהמלצות וחוות דעת מקצועיות

בסיטואציה כזאת, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להיעזר באנשים שסביבכם, חברים, מכרים, בני משפחה, קולגות ואנשי מקצוע שיכולים לספק לכם המלצות וחוות דעת מקצועיות על עורך דין תאונות עבודה מקצועי, שיוכל לספק לכם את הייצוג המשפטי הדרוש לכם. בבחינת עורכי הדין המומלצים, חשוב לבחון שני היבטים מרכזיים:
* ההיבט המקצועי – בהיבט זה, אתם רוצים לבחון את הניסיון של עורך הדין, את סוגי התיקים המשפטיים שבהם ייצג ואת רמת המורכבות שלהם וכמובן את מספר ההצלחות שלו והסכומים שהצליח לגייס לטובת לקוחותיו. מן הסתם, לא כל הפרטים יוכלו להיחשף לכם, וזה גם לא יהיה לגמרי פשוט לבחון את הדברים אחד לאחד, אבל מספיק שנקודות אלה תשבנה אצלכם בראש בזמן שאתם פוגשים את עורך הדין, ומעלים בפניו שאלות, כדי שתוכלו להעריך את תשובותיו והדברים שהוא אומר כדי לקבל רמזים שיכולים לסייע לכם. ·
* ההיבט האישי – החיבור האישי ביניכם ובין עורך דין תאונות עבודה לא אמור להיות לכאורה שיקול בבחירת עורך הדין. הרי מה שחשוב מבחינתכם הוא שתקבלו את המקסימום המגיע לכם. במובנים רבים זה נכון, וכל עוד אתם יכולים להבטיח עורך דין תאונות עבודה שיכול לספק לכם את התוצאה המבוקשת, בהחלט מומלץ ללכת איתו יד ביד. יחד עם זאת, להתנהלות האישית ביניכם ובין עורך הדין ישנה משמעות רבה על האמון שאתם נותנים בעורך הדין, ועל היכולת שלכם להביא בפניו את כל הפרטים ולנהל יחד איתו את הדיון בצורה הטובה ביותר. בהתאם לכך, גם אם לא מדובר בהיבט הקריטי ביותר, בהחל מדובר בהיבט שיש לתת עליו את הדעת.

חשוב לשמור על מעורבות אישית מסויימת בניהול התיק

כמו כן, חשוב שתהיו מעורבים בתהליך גיבוש התיק ותבחנו כיצד עורך הדין מגבש את הרכיבים השונים בתיק, ובכלל זה:
· קו התביעה וארגון כלל הראיות בצורה מסודרת
· גיבוש סכום התביעה והאופן בו מנומק הסכום בפני בית המשפט
· תרחישים אפשריים ודרכי ההתמודדות איתם על פי הצורך
· כיסוי רוחבי של גורמי פיצוי פוטנציאליים: מקום עבודה, חברת ביטוח פרטית והמוסד לביטוח לאומי

אלו הם מן הסתם, מרכיבים מקצועיים שמהווים חלק מעבודתו של עורך דין רשלנות רפואית ותאונות עבודה, אך בהחלט יש מקום למעורבות שלכם, ולו בכדי להעניק לכם את תחושת הבטחון והאמון בתהליך.