בלוג

בחירת עורך דין תאונות דרכים

 

תאונת דרכים היא אירוע שיכול להיות לא נעים, אבל יכול להיות גם נורא. בכל מקרה, המצב הרגשי שלנו, גם אחרי תאונת דרכים קטנה לכאורה, הוא כזה שלא מאפשר לנו לפעול בצורה רציונלית, לפעול במיטבנו, על אף שזהו בדיוק הרגע שבו עלינו לקבל מספר החלטות חשובות כמו בחירת עורך דין תאונות דרכים שייצג אותנו, או התנהלות מול חברת הביטוח על מנת לקבל את הפיצוי המגיע לנו, אם מגיע. בדיוק מהסיבה הזאת, לאחר שעוברים תאונת דרכים, חשוב לקחת את הזמן כדי להירגע ולחזור לעצמנו, לפני שמתחילים לקבל החלטות חשובות. לחילופין, אם אתם זקוקים לבצע פעולה מסוימת באופן מיידי, כדאי לערב בני משפחה או חברים שיכולים לסייע, ושיש להם את הפנאי הרגשי לעשות את הדברים בצורה נכונה ואפקטיבית.

עורך דין תאונות דרכים הוא בהגדרה איש מקצוע, כך שנושא ההתמחות לא באמת מהווה פרמטר לבחירת עורך הדין המתאים לכם. מעבר לכך, סביר להניח שאין לכם את הידע והיכולת המקצועית לבחון עורכי דין שונים, ולקבל החלטה מסודרת על סמך תשתית עובדתית שאתם בונים לעצמכם. כך למשל, אתם לא ממש יודעים כיצד נבנה תיק תביעה סביב תאונת דרכים, מהו התהליך של בניית התיק, מהם הפרמטרים החשובים בבניית התיק, כיצד נכון לבנות קו הגנה או קו תביעה בתיק וכן הלאה. בהתאם לכך, ייתכן שאין לכם גם את היכולת לבחון נכון את יכולותיו המקצועיות של עורך הדין בצורה אפקטיבית שתסייע לכם לקבל החלטה, כשאתם מגיעים למצב של בחירת עורך דין תאונות דרכים.

חשיבות ליווי משפטי

מה הוא גובה הפיצוי?

למה עורך דין תאונות דרכים?

עורך דין תאונות דרכים

חשיבות ליווי משפטי של עורך דין תאונות דרכים

החשיבות של ליווי משפטי מקצועי בולטת במיוחד במקרים של פגיעות קשות בעקבות תאונה, כמו למשל פציעות המצריכות תקופת שיקום ממושכת השואבת את כל המשפחה וגם שואבת משאבים כספיים ונפשיים עצומים.

תוצאותיה של תאונה דרכים עלולות ללוות נפגעים במשך שנים רבות, ולעיתים אף לכל החיים. לכן, חשוב לבחור במשרד עורכי דין בעל ידע וניסיון מתאימים שמשרה תחושת ביטחון ואמון בכך שהטיפול יהיה מעולה, אישי ומעמיק, מרגע ההיכרות ועד לסיום המוצלח של התיק. אם היתה לכם את החוויה המצערת של להיפצע בתאונות דרכים, כדאי שתפנו לעורך דין המתמחה במקרים כאלה. עורך דין תאונות דרכים יכול לעזור לכם לטפל בכל העניינים הקשורים לתאונה שלך, כולל כל אבדן ופגיעה. עורך הדין יכול גם לעזור לכם עם הניירת שמצטברת בנושא ועם בעיות במשרד התחבורה.

לצערנו תאונות דרכים מתרחשות כל יום בכל הארץ. ברוב הגדול של התאונות בהן יש פציעות מעורב רכב ממונע. הרבה מהתאונות גורמות נזק מינורי ולפעמים אפשר אפילו לפתור את הבעיה מול חברת הביטוח ללא עורך דין. אך אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים שגרמה לפציעה פיזית, לנזק רציני או אפילו למוות, תהיו חייבים עזרה של עורך דין תאונות דרכים. אם תפנו לעורך דין תאונות דרכים, הם יעזרו לכם להשיג את הפיצוי הכספי שמגיע לכם בגין האבדן שסבלתם ממנו בעקבות תאונת הדרכים, למשל תיקון המכונית, אבדן הכנסות והוצאות רפואיות. עורך דין יוכל לעזור לכם בעזרת הידע שלו ויוריד מכם את הלחץ והדאגה, וגם יוכל לוודא שתקבלו את הפיצוי הכספי המגיע לכם.

אנשים רבים מחליטים לשכור את שירותיו של עורך דין לאחר שהם מעורבים בתאונת דרכים ונפצעים. עקרונית אתם יכולים להגיש תביעה לביטוח בעצמכם. חלק מהאנשים בוחרים בדרך הזו כאשר הם סובלים מפציעות מינוריות ויש להם זמן לחפש מידע ולחקור אודות התהליך. אך עורך דין או עורכת דין מתאימים יכול לעזור לכם להתמודד עם חברות הביטוח הגדולות ועורכי הדין שלהם. עורך הדין שלכם כבר יכיר את החוק ואת התהליכים ויוכל לעזור לכם. בגלל שלעורכי הדין של חברות הביטוח יש את הידע כיצד להוריד את סכום הביטוח ואפילו לסרב לשלם פיצוי בכלל, כדאי לשכור עורך דין במקרים שבהם סבלתם פציעה חמורה, יש לכם עלויות רפואיות גבוהות או שסבלתם מאבדן גבוה בשכר העבודה שלכם בעקבות הפציעות שנגרמו לכם בגלל התאונה.

תאונות דרכים עם רכב

באופן כללי, ניתן למדוד את הפציעה שלך על ידי הקריטריונים הבאים:

-סוג הפציעה או הפציעות מהן סבלת

-אורך הזמן שלקח לכם להחלים מהפציעות האלה

-העלויות הרפואיות שצברת. עלויות אלה יכולות לכלול גם עלויות של טיפולים עתידיים

 

עורך דין תאונות דרכים

פציעות לטווח ארוך או פציעות הגורמות לנכות

פציעה לטווח ארוך היא פציעה שההשלכות שלה נמשכות במשך שנה או יותר, בזמן שפציעה שגורמת לנכות היא פציעה שההשלכות שלה נמשכות במשך כל החיים. סוגים אלו של פציעות משפיעים על היכולת שלך להשתכר ומשפיעים גם על איכות החיים שלך. זה יכול להיות לא פשוט להוכיח פציעות לטווח ארוך או נכות, ועורך דין תאונות דרכים יכול לעזור לך עם זה. עורך הדין יכול לבקש ממך להתייעץ עם כל רופא איתו נפגשת או אפילו לבקש מהם להעיד.

כאשר חברת הביטוח טוענת שהיא אינה אחראית לשלם את הנזק היא בעצם טוענת שאין לך מספיק ראיות שנפגעת, ולכן היא לא תשלם בגין הנזק. עורך דין תאונות דרכים יכול לעזור לך לספק את ההוכחה הזאת ולהראות שהצד השני גרם לכם נזק. לפעמים חברת הביטוח מסרבת לשלם את הפיצויים. בגלל מצבים שונים כגון חוקי התיישנות, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין כדי שהתיק שלכם יטופל כמה שיותר מהר.

שימו לב! איך מחשבים את הגובה של הפיצוי בעת תאונת דרכים?

ישנם קריטריונים קבועים על פיהם מחשבים את גובה הפיצוי:

-הגיל של הנפגע בזמן תאונת הדרכים

-הדרגה של הפציעה

-השכר וההפסדים העתידיים של הנפגע

-הוצאות רפואיות

-עזרה צד ג'

-כאב וסבל

בטח ראיתם פרסומות בטלוויזיה שאומרות לכם להתקשר לעורך דין אם נפצעתם בתאונה כזו ולא לחכות כדי לא לאבד את הזכות שלכם לתבוע. בפרסומות בדרך כלל לא מספרים לכם מתי כדאי לכם לתבוע ומתי כדאי לכם להתקשר לעורך דין. הפשטות תלויה בכמה בקלות ניתן להוכיח נזק וכמה בקלות ניתן להוכיח אשמה. למשל, אם ברור שהנהג האחר אשם והוא מודה בכך. הפשטות תלויה גם בכמה הפציעות פשוטות וכמה ההוצאות הרפואיות נמוכות. ככל שהפציעה יותר מורכבת וההוצאות יותר גבוהות יש יותר צורך בעורך דין תאונות דרכים. עוד קריטריון הוא אם קיים חשד הדורש חקירה, למשל פציעות קיימות, תקרית מסובכת בזמן התאונה, בעיות בכיסוי הביטוחי או שאלות לגבי ההתיישנות. קשה להיות בטוחים לגבי כל הדברים האלה מההתחלה, ויכול להיות שתצטרכו את עזרתו של עורך דין רק כדי לגלות את הדברים האלה. לכן יש מקרים רבים בהם נפגעים בתאונת דרכים מתחילים לטפל בתביעה בעצמם ורק אחר כך שמים לב שהם זקוקים לעזרתו של עורך דין, וזו טעות גדולה.

שימו לב! מתי כדאי להתייעץ עם עורך דין?

-לא ברור מי אשם בתאונה ויכול להיות ששני הצדדים אשמים

-אין לך מושג כיצד להעריך את סכום התביעה שלך

-התבקשת לספק את התיק הרפואי שלך מהתקופה שלפני התאונה

-קיבלת הצעה והיא יותר נמוכה ממה שחשבת שהיא תהיה

-אתה לא בטוח לגבי היכולת שלך לבצע משא ומתן בעצמך

-חברת הביטוח סרבה לשלם לך ואתה מאמין שהיא טועה

-חברת הביטוח מציעה לך סכום נמוך מדי

-נפצעת פציעה חמורה ויש לך חשבונות רפואיים מאוד גבוהים עם או בלי נכות

-נפצעת פציעה די רצינית והחשבונות הרפואיים שלך ימשיכו להצטבר גם בעתיד

-יש ויכוח לגבי האשמה ואתה מאמין שאתה לא אשם או שאתה רק אשם חלקית

-עבר הרבה זמן מאז התאונה שלך ואתה לא יודע אם עברת את תקופת ההתיישנות

-הנסיבות סביב התאונה מורכבות ויש סיכוי שהן ידרשו חקירה של מומחה

 

אם המקרה שלך אינו ברור לחלוטין, כדאי לך מאוד להתייעץ עם עורך דין לפני שאתה נוקט בכל צעד. זה יחסוך לך כסף וזמן. אם סבלת פציעה רצינית והגעת לבית חולים והפסדת זמן עבודה, כדאי לך מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים. לאנשים שאינם עורכי דין אין את הידע ואת ההכשרה לטפל בתביעות כאלה, ואין את יכולות המיקוח והמשא ומתן כדי לבצע את המטלה הזאת כמו שצריך.

 

בחירת עורך דין תאונות דרכים

היעזרו בהמלצות וחוות דעת מקצועיות, אך בחנו את הדברים גם בעצמכם

אם כך, מהי הדרך הנכונה בבחירה, בצורה שתעניק לכם סיכוי גדול יותר מהטלת מטבע? ובכן, תהליך הבחירה צריך להישען על המלצות וחוות דעת מקצועיות מחד ועל שיחה אישית מקצועית שלכם עם עורך הדין מאידך. ברגעים קשים, כאשר אתם אובדי עצות, חברים ובני משפחה יכולים לסייע לכם מאוד, והדרך הטובה ביותר שבה יוכלו לסייע לכם היא באמצעות המלצות על עורכי דין מקצועיים, שיוכלו לסייע לכם לקום על הרגליים ולנהל את הדברים בצורה אפקטיבית. יחד עם זאת, חשוב שלא תישענו אך ורק על המלצה בודדת, וחשוב שגם תבחנו את הדברים בעצמכם, במיוחד אם מדובר בתיק שעשוי להימשך זמן רב ולהיות כרוך במאבק משפטי משמעותי. בהיבט זה, כדאי לקרוא קצת חומרים על התחום של ייצוג משפטי במקרה של תאונות עבודה, לכתוב לעצמכם שאלות בנושאים שמעניינים או מטרידים אתכם, להיפגש עם עורך הדין ולהציף את כל השאלות שמטרידות אתכם. בפגישה זו אתם רוצים לבחון את האופן בו עונה עורך הדין על השאלות, האם הוא עונה בצורה מקיפה וברורה והאם הוא עונה על השאלות ביוזמתו. ניסיון להסתיר מידע או להרגיע אתכם ב"הכל יהיה בסדר" מבלי להסביר כיצד, הם סימנים שאמורים להדליק אצלכם נורה אדומה.

תאונת דרכים היא אירוע טראומתי. בין אם מדובר בתאונה קלה או קשה, היא מצריכה התמודדות, נפשית, פיזית או שתיהן. רגע אחד אנחנו נוסעים במכונית כמדי יום, ורגע אחר אנחנו מוצאים את עצמנו נקלעים לסיטואציה אלימה, זרה ולא מוכרת שעלולה להשפיע על חיינו למשך שנים רבות.

דורית קורץ עורך דין תאונות דרכים מלווה זה שנים רבות אין ספור נפגעי תאונות דרכים מכל הסוגים ובכל דרגות החומרה, כולל נפגעי תאונות דרכים קטלניות, נפגעים במצב קשה, נפגעי ראש, נפגעי גפיים, קטועי איברים ואף משותקים.

לסיום, מדוע כדאי לשכור עורך דין תאונות דרכים?

כמעט תמיד תקבל יותר כסף בעזרת עורך דין טוב. כאשר חברת הביטוח נותנת לך הצעה, איך תדע אם ההצעה הוגנת? האם אתה יודע כיצד לחשב כמה הפציעה הספציפית הזאת שווה? עורך דין יוכל לעזור לך לקבל יותר כסף

-עורך דין יודע לנהל משא ומתן מוצלח. חשוב לדעת כיצד לבצע משא ומתן עם חברת ביטוח. עורכי דין יודעים איזה ראיות להביא ואלו טיעונים להביא כדי לעזור לכם

-לייצג את עצמך בבית משפט זה תמיד רעיון גרוע. זה אף פעם לא מסתדר כמו שצריך. עורך דין יודע כיצד לנהל את כל המורכבויות בבית המשפט. הוא ידאג לעדים המומחים ולכל הפרטים החשובים האחרים

עורך הדין יודע את החוק. עורך הדין יודע בדיוק כיצד החוק פועל ואיך כדאי לפעול בבית המשפט במקרה הספציפי שלכם

לעורכי דין תאונות דרכים יש ניסיון עם תיקים כמו שלכם והם יכולים לומר לכם כבר בהתחלה אם כדאי לתבוע. אם אין לכם סיכוי לנצח בתביעה, עורך הדין ייעץ לכם לא לבזבז זמן ולהימנע מהוצאות מיותרות

עורך הדין יודע מתי להתמקח ומתי להפסיק. זה דורש ניסיון רב להתמודד עם משא ומתן במקרים של תאונות דרכים

-ביורוקרטיה. הליכים משפטיים מסובכים, מונחים רפואיים מבלבלים, והרבה הרבה ניירת. עורך דין יכול לעזור לכם ולתווך ביניכם לבין הביורוקרטיה ולעזור לכם לסיים עם התביעה ולחזור לחיים הרגילים שלכם

-אובייקטיביות. כעס, כאב, תסכול ופחד עלולים להשפיע על היכולת שלך לראות נכון את העובדות. עורך דין יכול לעזור לך להיות יותר אובייקטיבי בנושא התביעה השלך ולעזור לך לא לעשות החלטות פזיזות. למשל, אולי תתפתה לסיים את כל העניין כמה שיותר מהר, אך עורך הדין שלך ידאג לכך שתקבל כמה שיותר כסף

 

כפי שאתם יכולים לראות, עורך דין יכול להיות חשוב מאוד עבור התביעה שלכם. אם נפצעתם באשמת מישהו אחר, אתם צריכים לשקול לפנות לעורך דין כמה שיותר מהר לאחר התאונה. חשוב לדבר עם עורך דין המבין בנושא תאונות דרכים ותביעות.