מרץ 22

תאונת דרכים: איך לקבל מקסימום פיצויים מחברות הביטוח

כל מי שהיה מעורב בתאונת דרכים יודע שמדובר באירוע טראומתי. לעיתים הזעזוע הוא רגשי בלבד וחולף לאחר מספר ימים, אולם במקרים קשים יותר ישנו גם נזק פיזי שמצריך התמודדות לא פשוטה לאורך זמן, לעיתים שניםאין אם הנזק קל או חמור, לאחר תאונת דרכים אנשים עלולים לבצע טעויות רבות בטיפול בביורוקרטיה הסבוכה – והטעויות האלה עולות כסף. אז מה כן עושים? נא להוציא דף ועט ולהבין איך לקבל מקסימום פיצויים מחברות הביטוח:

  1. רושמים את כל הפרטים ואת כל המידע של כלי הרכב והנהגים המעורבים, כולל תעודת זהות, מספר רישוי רכב, פרטי פוליסת ביטוח, כתובת וטלפון.

 

  1. אם התאונה לא כוללת אנשים וכלי רכב נוספים, על מנת שההתנהלות מול חברת הביטוח תהיה יעילה, יש להצטייד בראיות שהתאונה אכן התרחשה (תמונות, פרטי העדים, דו"ח פינוי ממד"א ובהמשך דו"ח שמאי וכדומה). התיעוד הזה נחוץ לקראת התביעה נגד חברת הביטוח והמשא ומתן הצפוי. והכי חשוב: אין אין אין לעשות תיקונים על הרכב ללא קבלה. הפרטים חשובים גם במקרים של תאונה קלה שייתכן שנדמה לנו שלא גרמה לנזק משמעותי בגוף או ברכוש, שכן בסופו של דבר אנחנו עלולים לגלות שאנחנו כן נדרשים לטיפול רפואי או שהרכב נפגע.

 

  1. כדאי שהטלפון הראשון שלנו יהיה לסוכן הביטוח והטלפון השני למשטרה. חשוב למסור למשטרה גרסה נכונה ומדויקת, ולכן במקרים של בלבול בעקבות התאונה, חשוב להמתין עד שתשובו לאיתנכם. ניתן אף למסור גרסא מבית החולים במידת הצורך. מדובר ברגע שיהיה קריטי להמשך, שכן מסירת גרסאות סותרות תפגע קשות בהתנהלות מול חברת הביטוח.

shutterstock 508560958 איך לקבל מקסימום פיצויים מחברות הביטוח

ייצוג מקצועי של עורך דין תאונות דרכים – משפיע וחשוב לקבלת פיצויים מחברות הביטוח

תאונות דרכים הקשורות לעבודה (נסיעה לעבודה וממנה, במסגרת העבודה וכד') נופלות תחת ההגדרה של תאונות עבודה. זו סיבה נוספת לשוחח עם סוכן הביטוח עוד בזירת התאונה, כדי לתכנן את המהלכים מול חברת הביטוח בהקדם האפשרי.

 

  1. מומלץ להימנע מלשתף פעולה עם החוקרים מטעם חברת הביטוח, החוקרים ידועים במאמציהם לפגוע בתיק של הנפגעים, והם לעיתים עושים זאת על ידי התחזות לעובדים מהביטוח הלאומי, למשל, שהגיעו לשאול שאלות, תחת כסות של חברות ודאגה אמיתית. אולי החוקרים מייצגים את חברת הביטוח אותה אתם עתידים לתבוע, לכן חשוב להתנהל במקרים אלה מול עורך דין מטעמכם.

 

  1. אין לפנות לטיפולים רפואיים פרטיים כזה או אחר ללא המלצה כתובה מרופא, שכן ללא תיעוד מספק ניתן להיקלע שלא לצורך לוויכוח בין חברת הביטוח וקופת החולים. חשוב להיצמד להמלצות הרופאים.

 

  1. אי אפשר להפריז בחשיבות של קבלת ייצוג משפטי מאת עורך דין תאונות דרכים. ייצוג מקצועי משפיע על המשא ומתן, מאפשר לכם לדעת אילו הצעות פשרה לקבל ואילו לדחות, וכמובן לבחור נתיב משפטי נכון שיוביל לפיצוי גדול. ישנן בתחום דקויות רבות שאדם מן השורה איננו מכיר ולכן צפוי ליפול במהמורות הרבות שרק מחכות שם בדרך. אין תחליף לייצוג משפטי של עורך דין.