מרץ 22

 

תאונת דרכים היא אירוע טראומתי. בין אם מדובר בתאונה קלה או קשה, היא מצריכה התמודדות, נפשית, פיזית או שתיהן. רגע אחד אנחנו נוסעים במכונית כמדי יום, ורגע אחר אנחנו מוצאים את עצמנו נקלעים לסיטואציה אלימה, זרה ולא מוכרת שעלולה להשפיע על חיינו למשך שנים רבות.

דורית קורץ עורך דין תאונות דרכים מלווה זה שנים רבות אין ספור נפגעי תאונות דרכים מכל הסוגים ובכל דרגות החומרה, כולל נפגעי תאונות דרכים קטלניות, נפגעים במצב קשה, נפגעי ראש, נפגעי גפיים, קטועי איברים ואף משותקים.

עורך דין תאונות דרכים

העבודה שלנו במשרד מתחילה מרגע התאונה, שכן ישנה חשיבות עליונה להכנת הקו המשפטי כבר משלב זה,לפני מתן העדויות לשוטרים ולפני הטיפול הרפואי. הדרך בה מוצגת התאונה היא שתנתב את המהלכים המשפטיים העתידיים, ולכן תיאור חסר או לא מדויק של האירועים,גם אם בלי משים ובתום לב, עלול לגרום נזק לתיק,שמשמעותו צמצום הסיכוי לפיצויים או הקטנת הפיצויים המגיעים לנפגעים על פי חוק.

השלב הבא לאחר הטיפול הראשוני והעדות בפני השוטרים אנחנו ממליצים ללקוחותינו על הגורמים הרפואיים אליהם כדאי לפנות על מנת לבסס את התיק. אנחנו ממשיכים לטפל לכל אורך הדרך וללוות את לקוחותינו בתהליכים הביורוקרטיים. ההתמודדות עם הביורוקרטיה, לאחר תאונת דרכים, מציבה קשיים לא פשוטים להתמודדות.

 

crash 205525 640 עורך דין תאונות דרכים דורית קורץ

 

הצוות שלנו

הצוות המקצועי המנצח של דורית קורץ ושות' מייצג את הנפגעים מול הרשויות הרלוונטיות – ביטוח לאומי, חברת הביטוח, משטרת ישראל ובית המשפט. אנחנו מורגלים בתהליך ומכירים אותו ואת שלביו השונים על בוריים. הניסיון הרב ממנו נהנים עורכי הדין במשרד והרקורד המוכח מביאים את הנפגעים המיוצגים על ידינו לכדי מיקסום הפיצויים המגיעים להם, בהתאם לנסיבות התאונה, למשל במקרים של תאונות דרכים בדרך לעבודה. אותן תאונות משלבות גם דיני עבודה, כמו כן בעלי ניסיון במקרים שיש צורך בעורך דין רשלנות רפואית וניהול תיקים של רשלנות רפואית.

 

 

shutterstock 516718723 עורך דין תאונות דרכים דורית קורץ

 

חשיבות ליווי משפטי של עורך דין במקרבה של תאונות דרכים

החשיבות של ליווי משפטי מקצועי בולטת במיוחד במקרים של פגיעות קשות בעקבות תאונה, כמו למשל פציעות המצריכות תקופת שיקום ממושכת השואבת את כל המשפחה וגם שואבת משאבים כספיים ונפשיים עצומים.

תוצאותיה של תאונה דרכים עלולות ללוות נפגעים במשך שנים רבות, ולעיתים אף לכל החיים. לכן, חשוב לבחור במשרד עורכי דין בעל ידע וניסיון מתאימים שמשרה תחושת ביטחון ואמון בכך שהטיפול יהיה מעולה, אישי ומעמיק, מרגע ההיכרות ועד לסיום המוצלח של התיק.

אם היתה לכם את החוויה המצערת של להיפצע בתאונות דרכים, כדאי שתפנו לעורך דין המתמחה במקרים כאלה. עורך דין תאונות דרכים יכול לעזור לכם לטפל בכל העניינים הקשורים לתאונה שלך, כולל כל אבדן ופגיעה. עורך הדין יכול גם לעזור לכם עם הניירת שמצטברת בנושא.

לצערנו תאונות דרכים מתרחשות כל יום בכל הארץ. ברוב הגדול של התאונות בהן יש פציעות מעורב רכב ממונע. הרבה מהתאונות גורמות נזק מינורי ולפעמים אפשר אפילו לפתור את הבעיה מול חברת הביטוח ללא עורך דין. אך אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים שגרמה לפציעה פיזית, לנזק רציני או אפילו למוות, תהיו חייבים עזרה של עורך דין תאונות דרכים.

אם תפנו לעורך דין תאונות דרכים, הם יעזרו לכם להשיג את הפיצוי הכספי שמגיע לכם בגין האבדן שסבלתם ממנו בעקבות תאונת הדרכים, למשל תיקון המכונית, אבדן הכנסות והוצאות רפואיות. עורך דין יוכל לעזור לכם בעזרת הידע שלו ויוריד מכם את הלחץ והדאגה, וגם יוכל לוודא שתקבלו את הפיצוי הכספי המגיע לכם.

מתי כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין במקרה של תאונת דרכים

אנשים רבים מחליטים לשכור את שירותיו של עורך דין לאחר שהם מעורבים בתאונת דרכים ונפצעים. עקרונית אתם יכולים להגיש תביעה לביטוח בעצמכם. חלק מהאנשים בוחרים בדרך הזו כאשר הם סובלים מפציעות מינוריות ויש להם זמן לחפש מידע ולחקור אודות התהליך. אך עורך דין או עורכת דין מתאימים יכול לעזור לכם להתמודד עם חברות הביטוח הגדולות ועורכי הדין שלהם. עורך הדין שלכם כבר יכיר את החוק ואת התהליכים ויוכל לעזור לכם.

בגלל שלעורכי הדין של חברות הביטוח יש את הידע כיצד להוריד את סכום הביטוח ואפילו לסרב לשלם פיצוי בכלל, כדאי לשכור עורך דין במקרים שבהם סבלתם פציעה חמורה, יש לכם עלויות רפואיות גבוהות או שסבלתם מאבדן גבוה בשכר העבודה שלכם בעקבות הפציעות שנגרמו לכם בגלל התאונה.

תאונות דרכים עם רכב

באופן כללי, ניתן למדוד את הפציעה שלך על ידי הקריטריונים הבאים:

 1. סוג הפציעה או הפציעות מהן סבלת.
 2. אורך הזמן שלקח לכם להחלים מהפציעות האלה.
 3. העלויות הרפואיות שצברת. עלויות אלה יכולות לכלול גם עלויות של טיפולים עתידיים.

 

shutterstock 467698085 עורך דין תאונות דרכים דורית קורץ

 

פציעות לטווח ארוך או פציעות הגורמות לנכות

פציעה לטווח ארוך היא פציעה שההשלכות שלה נמשכות במשך שנה או יותר, בזמן שפציעה שגורמת לנכות היא פציעה שההשלכות שלה נמשכות במשך כל החיים. סוגים אלו של פציעות משפיעים על היכולת שלך להשתכר ומשפיעים גם על איכות החיים שלך.

זה יכול להיות לא פשוט להוכיח פציעות לטווח ארוך או נכות, ועורך דין תאונות דרכים יכול לעזור לך עם זה. עורך הדין יכול לבקש ממך להתייעץ עם כל רופא איתו נפגשת או אפילו לבקש מהם להעיד.

 

כאשר חברת הביטוח טוענת שהיא אינה אחראית לשלם את הנזק היא בעצם טוענת שאין לך מספיק ראיות שנפגעת, ולכן היא לא תשלם בגין הנזק. עורך דין תאונות דרכים יכול לעזור לך לספק את ההוכחה הזאת ולהראות שהצד השני גרם לכם נזק. לפעמים חברת הביטוח מסרבת לשלם את הפיצויים.

בגלל מצבים שונים כגון חוקי התיישנות, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין כדי שהתיק שלכם יטופל כמה שיותר מהר.

איך מחשבים את הגובה של הפיצוי בעת תאונת דרכים?

ישנם קריטריונים קבועים על פיהם מחשבים את גובה הפיצוי:

 1. הגיל של הנפגע בזמן תאונת הדרכים ·
 2. הדרגה של הפציעה
 3. השכר וההפסדים העתידיים של הנפגע
 4. הוצאות רפואיות
 5. עזרה צד ג'
 6. כאב וסבל

בטח ראיתם פרסומות בטלוויזיה שאומרות לכם להתקשר לעורך דין אם נפצעתם בתאונת דרכים ולא לחכות כדי לא לאבד את הזכות שלכם לתבוע. בפרסומות בדרך כלל לא מספרים לכם מתי כדאי לכם לתבוע ומתי כדאי לכם להתקשר לעורך דין.

 

הנה כמה עצות לגבי האם כדאי או לא כדאי לכם לפנות לעורך דין: רק במקרים מאוד פשוטים אין צורך בעורך דין

 

הפשטות תלויה בכמה בקלות ניתן להוכיח נזק וכמה בקלות ניתן להוכיח אשמה. למשל, אם ברור שהנהג האחר אשם והוא מודה בכך. הפשטות תלויה גם בכמה הפציעות פשוטות וכמה ההוצאות הרפואיות נמוכות. ככל שהפציעה יותר מורכבת וההוצאות יותר גבוהות יש יותר צורך בעורך דין תאונות דרכים. עוד קריטריון הוא אם קיים חשד הדורש חקירה, למשל פציעות קיימות, תקרית מסובכת בזמן התאונה, בעיות בכיסוי הביטוחי או שאלות לגבי ההתיישנות. קשה להיות בטוחים לגבי כל הדברים האלה מההתחלה, ויכול להיות שתצטרכו את עזרתו של עורך דין רק כדי לגלות את הדברים האלה. לכן יש מקרים רבים בהם נפגעים בתאונת דרכים מתחילים לטפל בתביעה בעצמם ורק אחר כך שמים לב שהם זקוקים לעזרתו של עורך דין, וזו טעות גדולה.

 

shutterstock 146762978 1 עורך דין תאונות דרכים דורית קורץ

כדאי לפחות ללכת להתייעץ עם עורך דין כאשר:

 1. לא ברור מי אשם בתאונה ויכול להיות ששני הצדדים אשמים.
 2. אין לך מושג כיצד להעריך את סכום התביעה שלך.
 3. התבקשת לספק את התיק הרפואי שלך מהתקופה שלפני התאונה.
 4. קיבלת הצעה והיא יותר נמוכה ממה שחשבת שהיא תהיה.
 5. אתה לא בטוח לגבי היכולת שלך לבצע משא ומתן בעצמך.
 6. יש לך מקרה של אבדן בשכר אותו קשה להוכיח, למשל, אתה איש מכירות, עצמאי או יועץ.

חשוב מאוד שתפנה לעורך דין תאונות דרכים כאשר:

 1. קיימות נסיבות מקלות שהופכות את התביעה שלך לבעלת ערך גבוה יותר ואינך יודע כיצד להוכיח את האבדן שלך (למשל, אתה מטפל בהורה או בבן זוג חולה ולא תוכל יותר לטפל בהם).
 2. חברת הביטוח סרבה לשלם לך ואתה מאמין שהיא טועה.
 3. חברת הביטוח מציעה לך סכום נמוך מדי.
 4. נפצעת פציעה חמורה ויש לך חשבונות רפואיים מאוד גבוהים עם או בלי נכות.
 5. נפצעת פציעה די רצינית והחשבונות הרפואיים שלך ימשיכו להצטבר גם בעתיד.
 6. יש ויכוח לגבי האשמה ואתה מאמין שאתה לא אשם או שאתה רק אשם חלקית.
 7. עבר הרבה זמן מאז התאונה שלך ואתה לא יודע אם עברת את תקופת ההתיישנות.
 8. הנסיבות סביב התאונה מורכבות ויש סיכוי שהן ידרשו חקירה של מומחה.
 9. הצד השני תבע אותך.

אם המקרה שלך אינו ברור לחלוטין, כדאי לך מאוד להתייעץ עם עורך דין לפני שאתה נוקט בכל צעד. זה יחסוך לך כסף וזמן. אם סבלת פציעה רצינית והגעת לבית חולים והפסדת זמן עבודה, כדאי לך מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים. לאנשים שאינם עורכי דין המתמחים בתאונות דרכים אין את הידע ואת ההכשרה לטפל בתביעות כאלה, ואין את יכולות המיקוח והמשא ומתן כדי לבצע את המטלה הזאת כמו שצריך.

הנה כמה סיבות טובות לשכור עורך דין תאונות דרכים:

 1. כמעט תמיד תקבל יותר כסף בעזרת עורך דין טוב. כאשר חברת הביטוח נותנת לך הצעה, איך תדע אם ההצעה הוגנת? האם אתה יודע כיצד לחשב כמה הפציעה הספציפית הזאת שווה? עורך דין תאונות דרכים יוכל לעזור לך לקבל יותר כסף.
 2. עורך דין יודע לנהל משא ומתן מוצלח. חשוב לדעת כיצד לבצע משא ומתן עם חברת ביטוח. עורכי דין יודעים איזה ראיות להביא ואלו טיעונים להביא כדי לעזור לכם.
 3. לייצג את עצמך בבית משפט זה תמיד רעיון גרוע. זה אף פעם לא מסתדר כמו שצריך. עורך דין יודע כיצד לנהל את כל המורכבויות בבית המשפט. הוא ידאג לעדים המומחים ולכל הפרטים החשובים האחרים.
 4. עורך הדין יודע את החוק. עורך הדין יודע בדיוק כיצד החוק פועל ואיך כדאי לפעול בבית המשפט במקרה הספציפי שלכם.
 5. לעורך הדין יש ניסיון ולך כנראה אין. עורך הדין מתעסק עם חברות ביטוח ועורכי הדין שלהן כל הזמן. הוא יודע כמה הפציעה שלך שווה.
 6. לעורכי דין תאונות דרכים יש ניסיון עם תיקים כמו שלכם והם יכולים לומר לכם כבר בהתחלה אם כדאי לתבוע. אם אין לכם סיכוי לנצח בתביעה, עורך הדין ייעץ לכם לא לבזבז זמן ולהימנע מהוצאות מיותרות.
 7. עורך הדין יודע מתי להתמקח ומתי להפסיק. זה דורש ניסיון רב להתמודד עם משא ומתן במקרים של תאונות דרכים.
 8. ביורוקרטיה. הליכים משפטיים מסובכים, מונחים רפואיים מבלבלים, והרבה הרבה ניירת. עורך דין יכול לעזור לכם ולתווך ביניכם לבין ההרים של הביורוקרטיה ולעזור לכם לסיים עם התביעה ולחזור לחיים הרגילים שלכם.
 9. אובייקטיביות. כעס, כאב, תסכול ופחד עלולים להשפיע על היכולת שלך לראות נכון את העובדות .עורך דין יכול לעזור לך להיות יותר אובייקטיבי בנושא התביעה השלך ולעזור לך לא לעשות החלטות פזיזות. למשל, אולי תתפתה לסיים את כל העניין כמה שיותר מהר, אך עורך הדין שלך ידאג לכך שתקבל כמה שיותר כסף.

כפי שאתם יכולים לראות, עורך דין יכול להיות חשוב מאוד עבור התביעה שלכם. אם נפצעתם באשמת מישהו אחר, אתם צריכים לשקול לפנות לעורך דין כמה שיותר מהר לאחר התאונה. חשוב לדבר עם עורך דין המבין בנושא תאונות דרכים ותביעות.