בלוג

אם אתם סבורים שנפגעתם מטיפול רפואי שהנו תוצאה של רשלנות רפואית, הדרך הנכונה להתמודד עם סיטואציה זו היא לקבל ייעוץ מעורך דין העוסק בייצוג תביעות של רשלנות רפואית. הסיבה היא שתביעות רשלנות רפואית דורשים ידע ומיומנות. עורך דין העוסק בתחום זה ידע להדריך אותכם ולנהל את התביעה באופן מיטבי שימקסם את הסיכויים שלכם לקבל את פיצוי על הנזק שנגרם לכם.

רשלנות רפואית – איך נכון להתמודד?

 

עורך דין מנוסה בתחום, ידע בדיוק מתי לפעול, למי לפנות וכיצד צריך להגיב באופן שיחזק את סיכויי התביעה שלכם ואת הסיכויים שלכם לקבל את הפיצוי.

ליווי משפטי נכון יש בו כדי לקדם את התביעה החל מהשלב הראשון של בדיקת החומר הרלוונטי, ייעוץ מקדים באשר לסיכויי התביעה, איסוף החומר ועד להגשת התביעה לבית המשפט. ההכנה המקדימה של הגשת התביעה חשובה לא פחות מאופן הניהול התביעה בבית המשפט.

הכנת תביעה בגין רשלנות רפואית מצריכה ביצוע של בדיקות שונות, איסוף של המסמכים הרלוונטיים, קבלת חוות דעת מקצועיות וכו'. כל הנתונים שייאספו, יעזרו להוכיח שאכן נגרם לכם נזק, ושהנזק נוצר כתוצאה מהתנהלות בלתי נכונה מצד הצוות הרפואי. הבדיקות נועדו לאמוד את חומרת הנזק שנוצר אצלכם ואת אופיו, והן עוזרות להגדיר אחוזי נכות שאולי אתם זכאים להם. והדבר החשוב ביותר: כל הנתונים יוכלו לשמש ראיות לרשלנות מצד הצוות הרפואי שטיפל בכם.

 

רשלנות רפואית – איך נכון להתמודד?

מתי לפנות לעורך דין?

אפשר להגיש תביעה בתקופת זמן של עד 7 שנים מאז התרחש האירוע, ובמשך כל 7 השנים האלה אפשר לפנות לעורך דין ולבחון את המקרה שלכם. יש יוצאים מן הכלל, ולפעמים תקופת הזמן המוגדרת בחוק היא ארוכה יותר לדוגמה: במקרה של קטינים מתחילים לספור את 7 השנים מרגע הגעתם לגיל 18. חריג נוסף מופיע בסעיף 89(2) לפקודת הנזיקין, המאפשר לניזוק שגילה את הנזק באיחור, להגיש תביעה כשבע שנים מיום גילוי הנזק, ולא יאוחר מעשר שנים לאחר קרות הנזק. סעיף זה נועד להושיט עזרה לניזוק במקרים שבהם נגרם לו נזק סמוי שסימניו מופיעים רק במרוצת הזמן.

הכנת התביעה במקרים של רשלנות רופאים היא תהליך ארוך, לכן נמליץ לכם לפנות לעורך דין הבקי בתחום זה, כמה שיותר מוקדם. הסיבה הראשונה והחשובה היא העובדה כי סמוך למועד סביר שתזכרו טוב יותר את השתלשלות האירועים ותוכלו ביתר קלות תאר את האירועים שגרמו לדעתכם לקרות הנזק, במדויק סמוך להתרחשותם.

הפגישה הראשונה:

בפגישה הראשונה עם עורך הדין הוא יבחן את השתלשלות האירועים כפי שאתם תציגו אותה בפניו ויבחן את המסמכים הרפואיים הקיימים בידכם, מכך הוא יוכל להסיק האם אכן יש חשד לטיפול רפואי רשלני של הרופאים המטפלים, והאם יהיה זה נכון להמשיך ולבדוק את המקרה שלכם לעומק כדי לבסס עילה לתביעה ובקשה לפיצויים על ידי קבלת כל התיק הרפואי מהרופא המטפל והעברת המסמכים לבחינת מומחה רפואי בתחום הרלוונטי לתביעה.

חשוב לציין שפגיעה במהלך או אחרי הליך רפואי כלשהו אינה תמיד עילה לתביעה בגין רשלנות ויהיו מקרים שעורך דין יהיה סבור כי אין המדובר ברשלנות אלא בסיבוך רפואי. בנוסף, גם אם הפגיעה נוצרה עקב רשלנות, התביעה תתאפשר רק אם נגרם נזק כתוצאה מהטיפול הרשלני. חשוב לציין כי יש מקרים שבהם עורכי דין מגיעים למסקנה שלא כדאי להגיש תביעה כי סיכויי הזכייה נמוכים.