בלוג

נקלעתם לתאונת דרכים – מה עכשיו?

 

תאונת דרכים היא אירוע מטלטל, גם אם התאונה קלה ונדמה לנו באותו הרגע שלא נגרם לנו נזק משמעותי. אם נקלעתם לתאונת דרכים, אתם עלולים להיות מבולבלים או לא מרוכזים ועקב כך לעשות מספר טעויות בתום לב שיפגעו בסיכויים שלכם לזכות לפיצויים המגיעים על פי חוק. אז מה עושים לאחר תאונה כזו ולמה צריך עורך דין תאונת דרכים?

מה עושים לאחר תאונות דרכים

הכנו עבורכם מדריך פשוט – מה עושים לאחר תאונת דרכים:

 

-ליצור קשר במהירות האפשרית עם סוכן הביטוח או עם עורך דין תאונות דרכים המתמחה בתחום. עדיף אפילו לפני שמשוחחים עם המשטרה או עם הצדדים האחרים שהיו מעורבים בתאונה. השיחה הזו עשויה לשנות את המצב המשפטי שלכם מן הקצה אל הקצה.

-אם אתם מגיעים לחדר המיון, ציינו כי הייתם מעורבים בתאונת דרכים ופרטו בפני הרופאים את כל הפגיעות שספגתם ואת כל הכאבים מהם אתם סובלים, הכל כולל הכל. זכרו כי אם לא תציינו את אלה בצורה ברורה ומלאה בשלב הזה, יהיה לכם קשה יותר בשלב מאוחר יותר לטעון שכואב לכם ושנפגעתם, שכן לא יהיה כל תיעוד שמוכיח זאת.

-ודאו שהרופאים מתעדים את כל שאמרתם!

-בקשו מרופא המשפחה של קופת החולים שלכם אישורי מחלה כדי שתוכלו לקבל מהמעסיק שלכם שכר גם בזמן שאתם נעדרים ממקום העבודה.

-גשו למשטרה עם דו"ח התאונה שקיבלתם מהשוטרים בזירת התאונה, עם האישור על הטיפול הרפואי שקיבלתם, ביטוח החובה בתוקף, רישיון רכב בתוקף.

שמרו את אישור המשטרה שתקבלו במקום או בדואר ועל כלל המסמכים הרפואיים והלא רפואיים הקשורים לתאונה. המסמכים האלה יהוו את הבסיס לתיק המשפטי שלכם והיעדרם עלול לפגוע בסיכויי ההצלחה ובגובה הפיצויים המגיע לכם.

-אל תלכו לטיפול רפואי ללא התייעצות עם עורך דין תאונות דרכים ושמרו כל תיעוד של טיפולים שתבצעו, כולל טיפולים אלטרנטיביים.

-לא לתקשר עם חברת הביטוח ללא התייעצות עם או תיווך של עורך דין תאונות דרכים. חברות הביטוח מנסות לעיתים לסלק תביעות במהירות או שולחות את נציגיה שיתחזו לעובדי ביטוח לאומי כדי להוציא מהתובעים מידע שעלול לפגוע בהם בבית המשפט. בשום פנים ואופן אסור לחתום על שום דבר ללא התייעצות משפטית!

-כשאתם נפגשים עם עורך דין תאונות דרכים, נא הביאו עמכם תעודת ביטוח רכב תקפה ליום התאונה, אישור מהמשטרה והעתק של רישיון נהיגה בתוקף, כמו גם כל המסמכים האחרים הרלוונטיים מיום התאונה ומהטיפולים העוקבים.

 

רשמתם? הפנמתם? יישמתם? בהצלחה!