בלוג

מיצוי זכויות תאונות דרכים

 

כל אדם בוגר, שמתמצא מעט בעולם הביטוח, יודע להבחין בין מושגים כמו תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אישיות וכדומה. אחת התפיסות הנפוצות ביותר בהיבט זה היא התפיסה כי אם כבר עושים תאונה, "כדאי" שזו תהיה תאונת עבודה. ואכן, במובנים רבים תאונת עבודה מעניקה שורה ארוכה יותר של זכויות לנפגעי התאונה, אך אין בכך כדי לומר שנפגעי תאונות דרכים אינם זכאים לפיצוי, ואינם יכולים לעבור תהליך של מיצוי זכויות תאונות דרכים. העניין הוא, שמרבית תאונות הדרכים הן תאונות קטנות למדי, שרבים נוטים לבטל אותן בהינף יד ולהמשיך בחייהם, על אף שייתכן מאוד כי מגיע להם פיצוי.

פיצוי ממספר מקורות מבטחים – פרטיים וציבוריים

 

אחד הענפים המבוטחים ביותר בישראל הוא ענף הרכב. על כבישי ישראל לא נוסע ולו רכב אחד, שאין לו ביטוח, וגם אם בעל הרכב לא רכש פוליסת ביטוח על פי החוק, הוא מבוטח במובנים מסויימים מכוח החוק. ככזה, כל תאונה המתרחשת בעולם הרכב, מבטיחה לפחות מקור אחד לפיצוי הנפגעים, בין שמדובר בנהג או נוסעים ברכב ובין שמדובר בהולכי רגל תמימים. המטרה היא להבין תחילה שפיצוי כזה אכן עשוי להגיע לכם, גם אם זה לא נראה כך במבט ראשון, ולנקוט בכל הצעדים הנדרשים לטובת מיצוי זכויות תאונות דרכים.

 

מיצוי זכויות לאחר תאונות דרכים

מיצוי זכויות תאונות דרכים המוקנות לאזרח על פי חוק

 

המונח מיצוי זכויות תאונות דרכים מתייחס למעשה לכל הזכויות המגיעות לכם כנפגעי תאונת דרכים, בין שמדובר בפיצוי מחברת הביטוח ובין שמדובר בפיצוי וקצבה מטעם המוסד לביטוח לאומי. יחד עם זאת, השימוש בביטוי זה הוא בעיקר סביב הנושא של מיצוי כלל הזכויות המגיעות לכם כאזרחי מדינת ישראל מצד המוסד לביטוח לאומי. כפי שניתן להעריך על סמך ניסיון העבר של אזרחים רבים, תהליך ההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי יכול להיות מאוד מאתגר, ולרוב מייאש. למעשה, ניתן לומר בוודאות רבה למדי כי בישראל מסתובבים אלפים אנשים שנפגעו בשלב כזה או אחר של חייהם בתאונת דרכים, ולא זכו לכל הזכויות המגיעות להם על פי חוק המוסד לביטוח לאומי.

היכולת לנהל תהליך משפטי על פי הצורך

 

כדי להבטיח שאתם ממשים את כל הזכויות המגיעות לכם כאזרחי המדינה שנפגעו במסגרת תאונת דרכים, אתם רוצים שלצידכם יעמוד איש מקצוע המתמחה בתחום של מיצוי זכויות תאונות דרכים, ורצוי שיהיה זה עורך דין. כיום פועלות בישראל מספר חברות, המציעות שירותים שונים לניהול ההתקשרות מול הביטוח הלאומי, הגשת התביעה וקבלת הזכויות המגיעות. יחד עם זאת, גופים אלה אינם מציעים שירותים משפטיים, ואינם מסוגלים להתמודד עם מקרים בהם ההתדיינות מול המוסד לביטוח לאומי גולשת אל המישור המשפטי.

בחירת עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין

 

במקרים אלה, יהיה עליכם לאתר עורך דין תאונות דרכים, ולעבור תהליך שלם של העברת המידע והידע לעורך הדין לצורך בניית התיק המשפטי. אלטרנטיבה סבירה יותר היא פנייה מלכתחילה לעורך דין המתמחה בתחום, והליכה יד ביד לאורך כל המסלול, לאן שלא יפנה. התהליך עצמו של מיצוי זכויות תאונות דרכים הוא תהליך מובנה שכולל שלבים ספציפיים שיש לעבור, וכוללים בחינה מעמיקה של כל הזכויות המוקנות לאזרח הנפגע במסגרת החוק והתקנות, ווידוא כי כל הזכויות באות לידי מימוש על ידי המוסד לביטוח לאומי. במקרים רבים, ישנם חילוקי דעות בין הצדדים לגבי הזכויות המגיעות לנפגע, ובדיוק במקרים אלה יכול עורך הדין להביא את המקרה לכדי פתרון, בין בהתדיינות ישירה מול המוסד לביטוח לאומי ובין במסגרת הערכאות המשפטיות.

בחירת עורך דין באמצעות המלצות וחוות דעת מקצועיות

 

לצורך העניין, תוכלו לשכור את שירותיו של כל עורך דין המתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים, תחום המשתייך לעולם הנזיקין, ואין כל צורך לחפש התמחות ספציפית בתחום של מיצוי זכויות תאונות דרכים. המדובר בפרוצדורה סטנדרטית למדי, שכל עורך העוסק בתחום ידע לספק סביבה את המענה הנדרש ללקוחותיו. יחד עם זאת, יכולותיו של עורך הדין יכולות להכריע את תוצאות ההליך, ואת היכולת שלכם למצות ולממש את כל הזכויות המוקנות לכם על פי החוק. בהתאם לכך, ראוי לעבור תהליך יסודי של בחירת עורך דין, ובמיוחד לקבל המלצות וחוות דעת מקצועיות מחברים, מכרים, בני משפחה ועורכי דין אחרים שאתם מכירים.