בלוג

פגיעה בהולך רגל

 

במדינת ישראל מתרחשות מדי יום תאונות רבות אשר בעקבותיהן נגרמות פגיעות בהולכי רגל. במידה ואתם פגעתם בהולך רגל ונכנסתם לסטטיסטיקה של פגיעה פיזית באדם כתוצאה מתאונה, הרי אתם זכאים לקבלת ייעוץ מקצועי. מכאן, חשוב מאד להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים.

מעבר החצייה נחשב לממלכה עבור הולך הרגל והנהגים יודעים כי אסור להפריע להולכי הרגל בזמן שהם שוהים במעבר החציה. בתי המשפט לתעבורה עומדים לצידם של הולכי הרגל וגם פקודת התעבורה מחייבת את הנהגים לתת להולכים להשלים את החצייה בבטחה. כאשר הנהג הפריע להולך הרגל, הרי הוא צפוי לשלם קנס אשר עומד על כמה מאות שקלים. במקרה בו מתן אי זכות קדימה הובילה לפגיעה בהולך הרגל, הרי הנהג צפוי להיות מואשם בנהיגה ברשלנות.

האם האשמה תמיד מוטלת על הנהג

 

יחד עם זאת, חשוב לציין כי האשמה לא תוטל על הנהג במקרה בו הולך הרגל התפרץ לכביש והחל לחצות את מעבר החציה ללא הפעלה של שיקול דעת.

קריטריונים לחישוב גובה הפיצויים – ישנם כמה קריטריונים אשר באמצעותם ניתן לחשב את גובה הפיצויים בעת פגיעה בהולך רגל:

– גיל: מהו גיל הנפגע בעת התאונה
– דרגת הפגיעה: האם מדובר בדרגת פגיעה בינונית או שמא מדובר בדרגת פגיעה חמורה
– הוצאות רפואיות: האם נדרשים לשלם סכומים גבוהים בגין הוצאות רפואיות
– כאב: מהי עוצמת הכאב בעת התאונה

 

פגיעה בהולך רגל

מהו העונש הצפוי לנהג הפוגע ?

 

במידה והולך הרגל נפצע בצורה משמעותית, הרי העונש הצפוי לנהג הפוגע יכול להגיע גם למאסר. כמו כן, כאשר מדובר על תאונת פגע וברח והנהג ברח מהמקום לאחר התאונה, הרי הוא יכול לקבל עונש של 14 שנות מאסר בפועל. יחד עם זאת, ישנם מצבים בהם הרכב נמצא קרוב למעבר החציה ונהג נראה מופתע ואינו יכול לעצור גם את נהג במהירות סבירה. זכורה האמרה של השופט יעקב בשן אשר דיבר בזכות נהג אשר פגע בהולך רגל . השופט בשן אמר, כי למרות העובדה כי מעבר החציה נחשב למקום הממלכה של הולך הרגל הולך הרגל אינו יכול לרדת למעבר החציה אם הוא מבחין ברכב מתקרב.

כיצד עו"ד דורית קורץ ושות' יכולים לסייע לכם ?

 

משרדנו הינו משרד בעל ניסיון רב המעמיד לקהל הלקוחות את כל המשאבים והניסיון על מנת להפחית את הנזק שנגרם לנהג כתוצאה ממעורבות בתאונה. אנו מעסיקים צוות עורכי דין מקצועיים אשר יבחנו את המקרה שלכם בצורה המעמיקה ביותר תוך תחקיר מעמיק הכולל איסוף ראיות וכן עדויות. אנו מאמינים כי ליווי צמוד של קהל הלקוחות שלנו יאפשר לנו ללמוד את המקרה בצורה הטובה ביותר, מה שיוביל להפחתה בעונש.
אין ספק כי פגיעה בהולך רגל הינה נושא מורכב למדי, אבל חשוב לזכור כי ישנם שני צדדים למטבע ולכן גם אם נדמה כי מדובר במצב בו התמונה נראית בלתי אפשרית, הרי ביכולתנו לראות את התמונה הכוללת. פניה למשרדנו מבטיחה לכם את הטיפול המקצועי ביותר. בעת ההגעה למשרדנו אתם יכולים להיות בטוחים כי אתם זכאים לקבלת הטיפול המקצועי והמקיף ביותר מטעם צוות עורכי דין תאונות דרכים, המנוסים בתחום. אם אתם הייתם מעורבים בתאונת דרכים- לא תמיד אתם צריכים להיות חלק מהסטטיסטיקה.