בלוג

איך מוציאים מקסימום פיצויים בעקבות תאונות דרכים:

 

תאונות דרכים הן אסון. גם כשהן לא אסון, הן אסון. כל מי שאי פעם נקלע לתאונה מכיר את התחושה הקשה שאופפת איתנו, במקרה הטוב. מעין תחושה של חוסר אונים. במקרים רבים אנחנו אף סובלים מטראומה מסוימת ללא פגיעה פיזית משמעותית.

אבל מה קורה כשהתסריט הטוב לא מתממש, אלא דווקא אחד מהתסריטים הטובים פחות? או אז, אנחנו לפיצויים בעקבות התאונה כדי שנוכל לצלוח את התקופה הקשה שעומדת בפנינו. פגיעות בתאונת דרכים עלולות לפגוע ביכולת שלנו להתפרנס, לטווח קצר או ארוך. הן עלולות להצריך להוציא סכומים גבוהים על שיקום, לטווח קצר או ארוך. והן עלולות להצריך מאיתנו לשנות במידה מסוימת את החיים שלנו, וגם זה עלול להיות כרוך בהוצאות לא פשוטות ולא מעטות.

לכן פיצויים תאונות דרכים הן קריטיות כל כך. אז איך מוציאים את מקסימום הפיצויים בעקבות פגיעות שנבעו מתאונות דרכים?

 

פיצויים תאונות דרכים

לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים

 

השלב הראשון הוא לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים מקצועי. קשה להפריז בחשיבות של השלב הזה. בישראל כולנו בטוחים שאנחנו חכמים ומוצלחים מכולם, ולכן ישנם לא מעטים שבוחרים לנהל את התיק שלהם בעצמם, ואז נתקלים בצונאמי של בירוקרטיה, ובאופן בלתי נמנע עושים בדרך טעויות שניתן היה להימנע מהן, וכך פוגעים בסיכויי ההצלחה שלהם.

מעבר לכך שניהול עצמי של התיק הוא החלטה כלכלית גרועה, יתרון נוסף כשאיש מקצוע מנהל עבורנו את התיק הוא השקט הנפשי שההחלטה הזו מאפשרת לנו. במקום לריב עם כל העולם, לרוץ לסידורים ולהיות בלחץ, אנחנו יכולים להתמקד בשיקום שלנו, הפיזי והנפשי.

להפעיל את עורך הדין בשלב המוקדם ביותר האפשרי

 

המצב האופטימלי הוא ליצור קשר עם עורך הדין כבר בזירת התאונה, לפני ששוחחנו עם השוטרים. המידע שיספק לנו עורך הדין לא יסולא בפז, ואם נציג את גרסתנו לאירועים בצורה מלאה ומדויקת – ללא השמטת פרטים שאולי לא ידענו שהם חשובים – נחזק את התיק שלנו בצורה משמעותית.

לא לפנות לאנשי מקצוע שלא דרך עורך הדין

 

אנשי המקצוע אליהם אנחנו פונים היא קריטית לסיכויי ההצלחה של התיק שלנו. אנחנו עלולים ליפול על איש מקצוע עוין או אדיש למצבנו, והדו"חות האלה עלולים לפגוע בתיק שלנו. כאשר אנחנו פונים לאנשי מקצוע רציניים ומנוסים אנחנו בטוחים שהדו"חות – רפואיים ומשפטיים כאחד – יהיו אמינים, מקיפים ומבוססים, וימקסמו את הסיכויים של התיק שלנו.

להיזהר מפניות של גורמים לא מוכרים בנושא התיק

 

ישנם לא מעט מקרים בהם חברות הביטוח שולחות חוקרים שמתחזים כאנשי הביטוח הלאומי שבאים כביכול לדאוג לאינטרסים שלנו. הם שואלים שאלות ומנסים לתפוס מאיתנו ציטוטים שיפגעו בנו בהמשך, ולכן אל לנו לשוחח עם כל גורם שאיננו מכירים וללא אישור מראש מעורך דין.

בשורה התחתונה, בכל הנושאים המשפטיים הקשורים לתאונות דרכים, מומלץ מאוד לא להיכנס למלחמה הזו לבדנו, ללא ייעוץ משפטי מקצועי. כמו כן, מומלץ לא להתפשר על עורך דין בינוני או חסר ניסיון, מתוך תקווה לחסוך כסף. כי בסופו של דבר, ברוב המקרים התשלום לעורך הדין מגזר מגובה הפיצויים, כך שאחוז נמוך מסכום פיצויים נמוך הוא בהחלט לא עסקה טובה יותר מאשר אחוז מעט גבוה יותר מסכום גבוה בהרבה.

חשוב שנדע שאנחנו בידיים טובות ונאמנות שמובילות אותנו לתוצאה האופטימלית מבחינתנו, בלי הרבה רעש ובלי הרבה בלגן – פשוט עם עבודה. ואם כבר עבודה – אז עבודה שמביאה תוצאות. ואם כבר תוצאות – אז תוצאות שמביאות כסף. בהצלחה!