בלוג

רשלנות רפואית באבחון סרטן

 

בבסיסה, מחלת הסרטן היא מחלה קשה וסופנית, אך כיום קיימות טכנולוגיות חדישות ופרוצדורות רפואיות מתקדמות, המיועדות להעניק לנו סיכוי מצויין להחלים מן המחלה על בסיס אבחון מוקדם שלה וקבלת הטיפול הנדרש כבר החל בשלבי המחלה המוקדמים. אבחון הסרטן הוא אחד השלבים החשובים ביותר בטיפול במחלה, ואבחון לא נכון או אי אבחון של מחלה קיימת בהחלט יכולים להיחשב לרשלנות רפואית בתנאים מסויימים. בבתי המשפט בישראל מתנהלים לא מעט תיקים של רשלנות רפואית באבחון סרטן, ולכל מקרה הנסיבות הספציפיות שלו.

העברת נטל ההוכחה אל הצד השני

 

הבחינה של רשלנות רפואית באבחון סרטן מבוצעת באמצעות שורה של מבחנים מובנים, שאותם מפעילים השופטים על מנת לבחון את השאלה האם התוצאות הבלתי הרצויות הן תוצאה של רשלנות מצד הרופא או המוסד הרפואי, או של נסיבות אחרות כמו חוסר מקצועיות, התנהלות לא נכונה ואף רשלנות מצד המטופל. חשוב לדעת שגם כאשר קיימות נסיבות שלכאורה מצביעות על רשלנות רפואית או אי רשלנות רפואית, רק עין מקצועית יכולה לבחון את הנושא לעומקו ומכל הזוויות הנדרשות כדי לקבל החלטה על הצעדים הבאים. קשה להצביע על מקרים בהם קל להוכיח מצב של רשלנות רפואית באבחון סרטן או בכלל, אבל בהחלט ישנם מקרים בהם קל יותר למטופל להעביר את נטל ההוכחה אל הרופא או המוסד הרפואי.

 

רשלנות רפואית באבחון סרטן

גיבוש תיק משפטי עם מספר נתיבי הגנה/ תביעה אפשריים

 

נטל ההוכחה הוא מרכיב חשוב ומרכזי בעולם המשפט בכלל, ובתחום של רשלנות רפואית בפרט. בעוד שמטופל התובע רופא בגין רשלנות רפואית באבחון סרטן חייב לעמוד בנטל ההוכחה סביב טענותיו, בהחלט ייתכן מצב בו מציג המטופל ראיות מסויימות, המצביעות על התנהלות לקויה של הרופא מה שמעביר את נטל ההוכחה אל הרופא, ומקל מאוד על התהליך המשפטי עבור המטופל. יחד עם זאת, לא כל התנהלות לקויה היא רשלנות רפואית באבחון סרטן, ועצם העברת נטל ההוכחה לרופא לא מצביעה על כך שהסיפור נגמר. תיקים משפטיים בתחום הרשלנות הרפואית מרכיבים בתוכם בדרך כלל מספר נתיבים שאמורים לענות על השלב הזה בהליך המשפטי, ולהעביר את נטל ההוכחה אל הצד השני, אם כי לא בכל תיק קיימת אפשרות כזאת.

רשלנות רפואית באבחון סרטן: תהליך מקצועי ויסודי של בניית תיק תביעה מוצלח

 

כדי להגיע לחקר האמת במקרים של רשלנות רפואית באבחון סרטן, חשוב מאוד לגייס לצידכם עורך דין מקצועי, מיומן, בעל ניסיון ומוניטין בתחום הספציפי של רשלנות רפואית, ואם אפשר גם בתחום הספציפי של רשלנות רפואית באבחון סרטן. בניית תיק רשלנות רפואית היא משימה מורכבת, שצריכה לשלב יכולות חקירה מתקדמות, הבנה מעמיקה בהיבטים הרפואיים מקצועיים של הליך האבחון ויכולות להוביל את ההליך המשפטי בכיוון הנכון על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור הלקוח.

בחירת עורך דין מתאים על סמך המלצות וחוות דעת מקצועיות

 

בישראל ישנם לא מעט משרדי עורכי דין המציעים שירותי ייעוץ וייצוג משפטי בתיקי רשלנות רפואית, חלקם מצליחים יותר וחלקם מצליחים פחות. בחירת עורך דין רשלנות רפואית המתאים לכם, צריכה להסתמך בראש ובראשונה על המלצות שאותן תוכלו להשיג ממטופלים אחרים שעברו תהליך קודם. את המטופלים האלה תוכלו למצוא בעיקר דרך חברים, בני משפחה ובאינטרנט. בתהליך הבחירה, אתם בהחלט רוצים לבחון את היכולות המקצועיות של עורך הדין, אך עליכם לקחת בחשבון שאין לכם באמת את היכולת לעשות זאת. אם יש לכם מכר עורך דין, שיכול לתת לכם חוות דעת מקצועית ואפילו להתלוות אליכם לפגישת ייעוץ עם עורך הדין, זה בהחלט יכול לסייע לכם מאוד בביצוע הבחירה הנכונה עבורכם.