בלוג

רשלנות רפואית בטיפולים קוסמטיים

 

טיפולים קוסמטיים הוא מונח גג הכולל בתוכו בעיקר טיפולי פנים מסוגים שונים, אך גם טיפולים בחלקים נוספים של הגוף. מטרתם של טיפולים אלה היא מן הסתם לשפר את האסתטיקה של המטופל, ואכן במסגרתם מיושמות טכניקות שונות וחומרים שונים, המיועדים בדיוק להשיג את המטרה הזאת. יחד עם זאת, שימוש לא נכון בטכניקת טיפול או בחומר מסויים, הענקת טיפול למטופל מסויים שלא כשיר לקבל אותו, או ביצוע לקוי, יכולים בהחלט להוביל לפגיעה במטופל, פגיעה שיכולה להיות גם בלתי הפיכה ומעבר לכך. רשלנות רפואית בטיפולים קוסמטיים הוא נושא שנשמע לכאורה קצת תלוש, אך זהו לחלוטין לא המצב, ולבטח לא עבור אותם אנשים שנפגעו מרשלנות כזאת, לכן לעיתים בהחלט צריך ליצור קשר עם עורך דין רשלנות רפואית.

גרימת נזק בריאותי או אסתטי מתוך זלזול, חוסר אכפתיות או התנהלות לקויה

 

רשלנות רפואית הוא תחום מאוד רחב ומעורפל, הדורש דיונים משפטיים ארוכים עם טווח רחב של ראיות וחוות דעת מקצועיות, על מנת לרדת לשורש העניין. רשלנות רפואית מוגדרת כביצוע פעולה בצורה הנוגדת את ההנחיות באופן שיכול לסכן את המטופל ולו במעט. פעולה בניגוד להוראות יכולה להתבצע בין בזדון (אי הוספת סיכומי ביקורים לתיק המטופל), אך בדרך כלל מבוצעת פשוט מתוך זלזול, חוסר אכפתיות או התנהלות לקויה. השיוך של עולם הקוסמטיקה אל תחום הרשלנות הרפואית נובע מכך שגם טיפולים קוסמטיים הם טיפולים המיושמים על גוף האדם, ובהתאם לכך הם נושאים סיכון לפגיעה בגוף וגרימת נזק בריאותי, לעיתים במובן בריאותי ולפעמים במובן אסתטי.

 

רשלנות רפואית בטיפולים קוסמטיים

רשלנות רפואית בטיפולים קוסמטיים: מגוון טיפולים שיכולים להוביל לנזק למטופל

 

בעולם הקוסמטיקה, ישנם לא מעט טיפולים שיכולים לגרום לנזק בריאותי, ובהתאם לכך יכולים להיכלל תחת הקטגוריה של רשלנות רפואית בטיפולים קוסמטיים. אין זה אומר שכל טיפול שנגמר שלא על פי ציפיות המטופל, או אפילו עם נזק בריאותי, ראשיתו ברשלנות, שכן ישנם טיפולים שמוגדרים כבעלי שיעור סיכון מסוים מלכתחילה. גם במקרים אלה, על הגורם המטפל להבהיר למטופל בצורה ברורה את הסיכונים הקיימים, וכיצד יש למנוע אותם, וכן לבחון את כל הנסיבות הבריאותיות הקשורות, במטרה למנוע את אותם סיכונים. אי ביצוע מהלכים אלה למשל, עשוי להיחשב למצב של רשלנות רפואית בטיפולים קוסמטיים.

מקרה לדוגמא – מילוי והעלמת קמטים

 

כדוגמה אפשר לקחת את טיפולי העלמת הקמטים ועיצוב הפנים. טיפולים אלה מבוססים על סדרה של מיקרו זריקות מרובות על גבי אזורים מוגדרים בשטח הפנים. בזריקות אלה, שיכולות להתבצע גם במסגרת טיפול מזותרפיה, מוחדרים חומרים שאמורים להעלים את הקמטים, חומרים כדוגמת בוטוקס, חומצה האולורונית ואפילו סיליקון. הרכב החומרים יכול להשתנות בין טיפול לטיפול, ועל הגורם המטפל להתאים את החומרים למטופל, ולעשות זאת בצורה קפדנית מתוך הבנה של השלכות השימוש בחומר שאינו מתאים. התנהלות עם חומר אחד זהה לכל הלקוחות כי כך זול יותר וקל יותר, יכולה להיות תחילתה של רשלנות רפואית בטיפולים קוסמטיים.

תנו לאיש מקצוע לבחון את המקרה עבורכם

 

העניין הוא שרבים מהמטופלים לא תמיד מקשרים בין הנזק שנגרם להם למצב של רשלנות. כך למשל, רבים מהמטופלים לא מודעים לכך שחומרי המילוי לקמטים יכולים להתבסס על הרכבים שונים של חומרים, ולכן אינם חושדים כלל שייתכן מצב של רשלנות רפואית בטיפולים קוסמטיים. בדיוק מהסיבה הזאת, בכל מקרה בו נגרם לכם נזק אסתטי או בריאותי בעקבות טיפול קוסמטי, כדאי להגיע לעורך דין רשלנות רפואית, שיבחן את הדברים בעיניים מקצועיות, וידע לקבוע האם יש בסיס להגשת תביעה. גם אם אתם יכולים לחיות עם הנזק, הנזק נגרם לכם וזכותכם לתבוע את המגיע לכם, גם למענכם אתם וגם למען המטופלים העתידיים.