בלוג

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

 

בעולמנו, כל אחד היה רוצה לשוות לעצמו מראה רענן, צעיר ודינמי יותר. כל אחד היה שואף לשלמות ביופיו החיצוני, וכל אחת הייתה רוצה לשוות לעצמה LOOK מושלם, לא פחות. הדבר מתבטא בטיפולים קוסמטיים חדשניים וניתוחים פלסטיים שונים. על אף כי מטרתו היא אסתטיקה וחיצוניות, בל נשכח שניתוח פלסטי הוא ניתוח, ולכן יש לגשת אליו במלוא הזהירות, תוך הקטנת הסיכוי ככל שנוכל (כי לא הכל בשליטתנו) שלא תתבצע רשלנות רפואית, וקבלת עזרה מגורם משפטי במידה ואנו חושבים שנעשה לנו עוול רפואי החשוד כרשלנות רפואית.

עליכם לוודא כי התנהלותו של המנתח שלכם היא ללא רבב: מקצועית, חסרת פשרות, ועם רזומה חיובי מאחוריו. אי הקפדה על בדיקות אלו, ובחירת מנתח פלסטי באופן שרירותי עלולים להוביל למשגים רפואיים שיצריכו טיפול משפטי של עורך דין רשלנות רפואית.

לא יהיה זה פשוט להראות כי התבצעה רשלנות רפואית בתחום הפלסטיקה, משום שזה תחום אליו ניגש הפציינט מבחירה ולא כניתוח חובה. מדובר בהליך שמטרתו לשפר את המראה החיצוני ולא להציל את חייך כבן תמותה. יחד עם זאת, ובניגוד גמור לדברי הפתיחה שלנו בפסקה זו, רשלנות רפואית בענף הפלסטיקה נתפסת בחומרה על ידי שופטי מערכת המשפט: מפסיקות קודמות ניתן ללמוד כי לא זו בלבד שהמנתח היה אחראי להליך הניתוח, הוא גם נתפס כגורם מדרבן – כמי שהשפיע על החלטת המטופל לצרוך את הניתוח. נהוג למיין רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים לשלושה מקרי מבחן:

רשלנות רפואית טרם הניתוח

התבצעו בדיקות שלא התאימו לאופי הניתוח, או סדרה חלקית בלבד של בדיקות שכן התאימו. ייתכן כי המנותח לא תושאל ולא תוחקר רפואית כראוי, בסביבת הרופא המנתח התעלמו מגורמי סיכון, לא סיפקו הסברים מלאים אודות הסיכונים בניתוח. כמו כן, הפציינט לא הוחתם על טופס הסכמה המסביר מהם הסיכונים האפשריים הנובעים מהניתוח.

רשלנות בעת הניתוח: התבצעה טעות או בוצע ניתוח חלקי

התבצע הליך ניתוח רשלני, או שנגרמו למטופל נזקים חיצוניים בניתוח קוסמטי: צלקות שלא יורדות, פציעות שייוותרו למשך חודשים או שנים רבות וכד'. גם נזקים רפואיים הנגרמים בעת ניתוח פלסטי נכללים בקטגוריה זו: נזק בניתוח יישור מחיצות אף הגורם לקשיי נשימה למשל.

 

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

רשלנות לאחר הניתוח

ניתוחים פלסטיים מחייבים גם מעקב ובדיקות אחרי הניתוח. תפקידו של המנתח אינו מסתיים בפתיחת גופו של המנותח, ביצוע ההליך הפנימי וחבישת המנותח. הוא צריך גם לעקוב אחרי הפציינט שהוא שחרר הביתה, לזמן אותו לבדיקות ולהסיק מסקנות לגבי תגובותיו הגופניות. כך למשל, עליו להמליץ לו על תרופות, משככי כאבים, ולוודא שהמרשמים שהוא נותן לא גורמים לנזק. מתן משכך, תרופה או טיפול לאחר הניתוח שהמנותח אלרגי אליו, או מסכן אותו בדרך אחרת מהווה התרשלות ועל כן הוא נושא לטיפול משפטי של עורך דין רשלנות רפואית.

מספר מסקנות חשובות בנושא רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

האם הרופא צייד אתכם בכל המידע טרם הניתוח, כולל סיכונים, תופעות לוואי וכד'? האם כשהוא עשה זאת, הוא הקריא מדף מסרים או ציין מסקנות הנוגעות להיסטוריה הרפואית הספציפית שלכם, ההיסטוריה הרפואית המשפחתית וכד'? האם המנתח הפלסטי סיפק את הזמן הדרוש לכם להגיע להחלטה הנכונה, או לחץ עליך להחליט מהר, בדומה למכירות המתבצעות בשוק החופשי, כנגד הנחות, מתנות, וגרוע מאלה: הבטחה לחיים קורנים ומאושרים אחרי ההליך הכירורגי?

במידה ונגרם לכם נזק לפני הניתוח, במהלכו או אחריו, האם המקרה עומד במבחן הסבירות לפיו בוחנים משפטית רשלנות רפואית? מה הסיכוי שמנתחים אחרים לא היו פועלים בדרך בה פעם המנתח שלכם?

דורית קורץ – משרד עורך דין רשלנות רפואית

במשרד דורית קורץ יספקו לכם ייעוץ וליווי משפטי מלא. עורך דין רשלנות רפואית יבחן את העוול הרפואי שנעשה לכם במהלך ניתוח פלסטי ויקבע האם יש יסוד סביר לטעון כי תנצחו בתביעת רשלנות רפואית. הוא יעשה זאת על סמך חוות דעת רפואית מקצועית, וגיבוש כתב תביעה מלא אם היא נמצאה רלוונטית.

לתיאום מפגש עם עורך דין רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים פנו למשרד דורית קורץ בקישור הבא!