בלוג

רשלנות רפואית ניתוחי שד

 

בבחינת תיקים משפטיים המנוהלים בערכאות המשפטיות סביב התחום של רשלנות רפואית ניתוחי שד בהחלט תופסים נתח מכובד, ולא בגלל שמדובר בניתוחים מסובכים יותר מאחרים, אלא מכיוון שישנם ניתוחי שד רבים המבוצעים בקטגוריית הרפואה הפלסטית כמו גם בקטגוריית הרפואה הכירורגית. אחד המוטיבים החוזרים בתיקי רשלנות רפואית הוא מוטיב הכעס והאכזבה של המטופל, והנטייה שלו להאשים בכך את הרופא המטפל. במקרים רבים זהו אכן המצב, ובדיוק עבור מקרים אלה נועדו חוקי הרשלנות הרפואית. יחד עם זאת, ישנם גם מקרים רבים בהם התוצאות הן חלק מהסיכון הנתון בביצוע ניתוח כירורגי, ולא נובעות מהתנהגות רשלנית של הרופא.

רשלנות רפואית בגין סטייה מפרוטוקולים מחייבים

 

בהוכחת רשלנות רפואית ניתוחי שד אינם שונים מניתוחים אחרים או מכל פעולה רפואית אחרת, ועל התובע להוכיח שאכן הרופא נהג ברשלנות, ולו היה נוהג אחרת, התוצאות היו שונות. כך למשל, ישנם סדרה של פרוטוקולים שעל הרופא למלא לפני שהוא מבצע את הניתוח, תוך כדי ביצוע הניתוח וגם לאחריו. הוכחה כי הרופא לא מילא את הפרוטוקולים הנדרשים, והוכחה כי התנהלות זו היא שהובילה לתוצאות העגומות, יכולה בהחלט להוות בסיס חזק ויציב לתביעת רשלנות רפואית ניתוחי שד. יחד עם זאת, במרבית המקרים לא מדובר בנסיבות כה ברורות, הדברים מעט יותר מסובכים ויש ליצור קשר עם עורך דין רשלנות רפואית הבקיא בתחום.

 

רשלנות רפואית ניתוחי שד

רשלנות רפואית – נושא מורכב למדי

 

הנושא של רשלנות רפואית בניתוחי שד או ניתוחים אחרים, הוא נושא מורכב למדי, המחייב יכולות גבוהות של חקירה ויכולות גבוהות של בניית תיק משפטי סגור, ועדיין מדובר בנושא מורכב הנתון לשיקול דעתו הבלעדי של בית המשפט, מבלי שישנם כללים ברורים ומובהקים שעל פיהם ניתן לחזות את תוצאות המשפט. תיקים משפטיים של רשלנות רפואית ניתוחי שד ואחרים, נבחנים על פי מספר מבחנים שבהם נוהג בית המשפט לעשות שימוש, על מנת לבחון את מידת האחריות של הרופא על התוצאות, ואת מידת יכולת ההשפעה שעמדה לרשותו על מנת להוביל לתוצאות שונות.

מבחנים משפטיים לבחינת קיום רשלנות רפואית ניתוחי שד

 

מבחנים אלה מיועדים לבחון את התנהגות המטופל עצמו, את התנהלות הרופא כאיש מקצוע העומד בפני עצמו ואת התנהלותו במסגרת המוסד הרפואי בו הוא עובד. מבחנים אלה מיועדים למדוד את מידת הסטייה של הרופא משיקול דעת מקצועי תקין, ולוודא שהרופא נשפט על פי סטנדרטים של רשלנות ולא של מקצועיות. ייתכן מאוד שרופא מקצועי יותר יבצע פעולות מסוימות שרופא פחות מקצועי לא מבצע, אך אין זה אומר בהכרח שפעולותיו של רופא פחות מקצועי עומדות בקריטריונים של רשלנות רפואית.

מומלץ להתייעץ בעורך דין מומחה לפני שמחליטים על הצעדים הבאים

 

כאמור, בבדיקת הקיום של רשלנות רפואית ניתוחי שד יכולים לכלול ניתוחים פלסטיים להגדלת או הקטנת השד, ניתוחי כריתת שד וניתוחים כירורגיים אחרים המיועדים להשיג מטרה רפואית רלוונטית. במידה ונתקלתם במצב בו תוצאות הניתוח שבוצע בכם, הן אינן לשביעות רצונכם, אתם בהחלט רוצים להגיע לפגישת ייעוץ עם עורך דין רשלנות רפואית. ייתכן שזה יגמר בלא כלום, אבל יש בהחלט מקום לבחון את הדברים בעיניים מקצועיות לפני שמקבלים החלטות על הצעדים הבאים.