בלוג

תאונות אופנוע

כל מי שאי פעם עלה על הכביש נקלע לתאונה, ראה אותה מתרחשת בשידור חי או חזה בתוצאותיה. מדובר בטראומה גופנית ורגשית שיש לה השלכות רבות על איכות חיינו האישיים, המקצועיים והמשפחתיים.

במקרים רבים נדרש טיפול רפואי והגוף שלנו זקוק לזמן החלמה. בעוד יש כאלה שמשתקמים מהר יחסית, אחרים נאלצים לעבור תקופת שיקום ממושכת כדי לחזור ליכולות הפיזיות שהיו להם לפני התאונה. וכמובן שישנם מקרים שלא ניתן לחזור לאחור, ואנחנו נאלצים לחיות עם התוצאות של התאונה, יהיו אשר יהיו, למשך כל חיינו.

באופן מובהק, תאונות אופנוע הן המסוכנות ביותר ובעלות פוטנציאל הפגיעה הגדול ביותר מבין כל הסוגים האחרים של תאונות. הסיבות ברורות: אופנוע הוא כלי לא ממוגן שנוסע במהירויות גבוהות. כאשר משלבים חשיפה כמעט מוחלטת עם מהירות גבוהה – תאונת אופנוע משאירה בנו חותם ועלולה להוביל לפגיעות קשות, ובמקרים רבים למוות.

תאונות אופנוע

תאונות אופנוע – יש להן מחיר

לתאונות יש מחיר, והנפגעים הם אלה שמשלמים אותו. את המחיר הזה לא באמת אפשר להמיר לשקלים, אבל החוק במדינת ישראל מאפשר לנפגעים לקבל פיצויים בגין הנזק שנגרם להם, תוך שקלול גורמים רבים, כמו נסיבות התאונה, חלקנו בה, ההשפעות על איכות החיים שלנו וגם על אובדן הכנסות בהווה ובעתיד.

כדי לוודא שנממש את מלוא הזכויות הקבועות לנו בחוק ונשיג את מירב הפיצויים שניתן, צריך לפנות למערכת המשפט. ומכיוון שמדובר במלאכה מורכבת, סיזיפית ומתישה בתוך מערכת שאנחנו לא מכירים ולא יודעים כיצד להתמודד איתה, חובה עלינו לבחור עורך דין תאונות דרכים שייצג אותנו ואת האינטרסים שלנו.

העצה הטובה ביותר שאפשר להעניק היא שעלינו ליצור קשר עם עורך הדין שלנו בשלב המוקדם ביותר האפשרי. אידיאלית ניצור איתו קשר בזירת התאונה, כדי שיוכל לתאר לנו את מה שצפוי לנו כעת, להסביר לנו את זכויותינו ולהדגיש את הדברים שחשוב שלא נשמיט מהתיאורים שלנו לרשויות החוק ולגורמים הרפואיים.

 

לצערנו, לא פעם ולא פעמיים נפגעי תאונות דרכים גוללו את הסיפור בצורה לא מדויקת, ולאחר שפרטים חשובים הושמטו, סיכויי התביעה שלהם נפגעו משמעותית. מכיוון שתאונות אופנוע מצריכות במקרים רבים מאוד טיפולים רפואיים רבים, הפיצויים חשובים כל כך. במקום שאנחנו נישא בעלויות הכבדות, ניתן לגלגל את הסכום הזה לגורמים שנושאים בחלק או בכל מהאחריות לתאונה.

אם נדמה לנו שהטיפול הרפואי שקיבלנו בעקבות התאונה, חשוב להיוועץ עם עורך דין רשלנות רפואית שיידע להעריך אם יש עילה לתביעה, מה סיכויי ההצלחה שלה ומה גובה הפיצויים האפשרי.

עורך דין תאונות דרכים מנוסה שמכיר את המערכת יידע לקו בקו המשפטי בעל הסיכויים הטובים ביותר, להדגיש את הנקודות החשובות, וגם לשלוח אותנו לגורמים הרפואיים המתאימים ביותר. חשוב ביותר

לא לפנות לטיפול רפואי ללא התייעצות מוקדמת עם עו"ד, כדי להימנע מטעויות שיפגעו בסיכויי התיק.

עו"ד בעצם מרכזים עבורנו את כל הנושא, וכך גם מאפשרים לנו להתרכז בהחלמה, שיקום ו/או התאוששות. כל התמודדות עם מערכת המשפט היא מתישה, מצריכה מאיתנו משאבים רבים וגובה מאיתנו מחיר, אולם כאשר איש מקצוע עושה עבורנו את רוב העבודה ואנחנו לא צריכים להתמודד עם הנושא בצורה יום יומית, אי הנעימות פוחתת בצורה משמעותית.

בסופו של דבר, חשוב שנזכור שלא מדובר במשחק. לתאונות בכלל, ולתאונות אופנוע בפרט, יש השלכות אמיתיות על החיים שלנו. אסור לנו להתייחס לכך בקלות ראש, ולכן חשוב כל כך שנבחר להתמודד עם התוצאות בצורה שקולה והגיונית. השלב הראשון הוא לגשת לייעוץ משפטי מקצועי שיעשה לנו סדר ויאפשר לנו לשרטט את הדרכים הטובות ביותר עבורנו להמשיך הלאה.