בלוג

תאונות דרכים עם אופניים חשמליים – לא נדיר בכלל

 

אופניים חשמליים הפכו לאחד הטרנדים החמים ביותר בענף התחבורה בישראל ובעולם בכלל. מדובר בכלי תחבורה יעיל מאוד, המאפשר לנו להתנייד ממקום למקום בקלות, במהירות ובמינימום מאמץ. במובנים רבים, מדובר בקטנוע לבני נוער שאינם רשאים עדיין להוציא רישיון לרכב ממונע, אבל בפועל נפוץ מאוד גם בקרב מבוגרים, המשתמשים באופניים החשמליות ככלי תחבורה יום יומי, בעיקר באזורים מישוריים בהם ניתן להוציא מהאופניים את המקסימום. יחד עם זאת, לצד הטרנד החם, מתחיל להתפתח גם "טרנד" של תאונות דרכים עם אופניים חשמליות, ובטרנד הזה בדיוק מנסות הרשויות להילחם בכל כוחן.

חיכוך עם הולכי רגל במדרכה, ועם רכבים ממונעים בכביש

 

תאונות דרכים עם אופניים חשמליים מתרחשות בעיקר לאור החיכוך הרב של האופניים עם הולכי הרגל, על אף שמרבית התאונות שמפורסמות בעיתונות הן דווקא התאונות הקשות בהן בדרך כלל נפגע רוכב האופניים מרכב חולף. לדבר על ייצוג משפטי בקרות תאונה, ולא משנה איזה סוג של תאונה, זה נראה לעיתים לא מתאים, ואכן הדבר החשוב ביותר הוא להתמודד עם תוצאות התאונה, עם הפציעה ועם השיקום הנדרש, וחשוב לעשות זאת עם גורם מטפל – עורך דין תאונות דרכים מקצועי. יחד עם זאת, להיבט המשפטי של תאונות דרכים עם אופניים חשמליות ישנם היבטים חשובים מאוד, שיכולים להיות קשורים באופן ישיר גם ליכולת שלנו להתמודד עם המקרה.

ההתמודדות עם ההוצאות הכספיות הנובעות מהתרחשות התאונה

 

במקרים של תאונות דרכים עם אופניים חשמליים, אחד האתגרים המשמעותיים ביותר, שגם נמצאים בשליטה שלנו, הוא ההתמודדות עם ההוצאות הכספיות הכרוכות בתהליך. הוצאות אלה מתחילות באובדן ימי עבודה, ובמקרים רבים אף אובדן העבודה בגין היעדרות לאורך תקופה ארוכה, והן מסתיימות בהוצאות טיפול שיכולות להידרש בטווח הקצר והבינוני, אבל יכולות גם להימשך לאורך שנים ארוכות אל תוך הטווח הארוך. טיפול משפטי נכון ומהיר במקרים אלה, יכול להיות הכלי החשוב ביותר שעומד לרשותנו על מנת להתמודד עם מצב זה, וזאת על ידי הגשת התביעות הנדרשות אל מול חברת הביטוח של הגורם האשם וכן אל מול המוסד לביטוח לאומי.

 

תאונת דרכים עם אופניים חשמליים

גיבוש תחשיב פיצויים רואה פני עתיד, ותביעתו מהגופים הרלוונטיים

 

במסגרת תיק משפטי של תאונות דרכים עם אופניים חשמליות, מבוצע תחשיב מפורט של כל ההוצאות הכספיות הנובעות מהתאונה עצמה. הוצאות אלה כוללות: אובדן ימי עבודה, עוגמת נפש, הוצאות טיפול מיידיות, הוצאות טיפול עתידיות, התאמות נדרשות בבית וכל הוצאה כספית אחרת שיכולה לנובע מהתאונה. עורך הדין המטפל במקרה, לוקח בחשבון את כל ההוצאות ובתוך כך גם נוקט בגישה רואה פני עתיד, קרי בוחן את ההוצאות העתידיות שצפויות לנבוע כתוצאה מהתאונה גם בעוד עשור, שניים ויותר, ומשלב אותן בתחשיב של תביעת הפיצויים.

תאונות דרכים עם אופניים חשמליים: ייצוג מקצועי למיצוי כל הזכויות המגיעות

 

מעבר לכך, בתהליך של תביעת הפיצויים, הן מחברת הביטוח הפרטית ולבטח אל מול המוסד לביטוח לאומי, נדרש לנו עורך דין תאונות דרכים שמכיר את התהליכים והפרוצדורות, ויודע בדיוק מה הן הזכויות שלנו וכיצד נוכל למצות אותן במלואן. ידע זה יכול לעשות את ההבדל בין הכרה ואי הכרה בנכות, שיעור ההכרה, שיעור הפיצוי, פיצוי חד פעמי ופיצוי בתצורת קצבה חודשית. ללא ספק, על אף שמדובר ברכיב שלכאורה אינו מטריד אותנו כאשר קרוב משפחתנו שוכב פגוע ופצוע מהתאונה, קיים קשר ישיר בין טיפול משפטי נכון ובין היכולת שלנו ושל קרוב משפחתנו להשתקם מהתאונה ולחזור לניהול שגרת חיים תקינה ונורמלית. אם אין ביכולתכם להקדיש לנושא זמן ומחשבה, הטילו את המשימה על קרוב משפחה, בעל הזמן והמשאבים הפנויים הנדרשים, שידאג לכל התהליך מול עורך הדין, יפקח על התהליך ויבטיח שאתם זוכים לייצוג הטוב ביותר מול כלל הגופים הרלוונטיים.