בלוג

תאונת דרכים ללא ביטוח חובה

 

ביטוח חובה – כשמו כן הוא: חובה. נוהג ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק. בהעדר ביטוח חובה נהג שנתפס צפוי להיענש. קנס כספי כבד, שנועד להרתיע, עלול להיות מושת עליו. השלכות קשות ומרחיקות לכת צפויות לנהג שנוהג ברכב שאינו מבוטח בביטוח חובה וגורם לתאונה. יש בכך משום הוספת חטא על פשע. מעורבות נהג ללא ביטוח מונעת ושוללת ממנו את האפשרות ואת הזכות להגיש תביעה לפיצוי בגין נזק. עם זאת עורך דין מאומן ומיומן המנוסה בהגנה על מורשעים בעבירת תנועה עשוי, במקרים מסוימים, להשיג ענישה מופחתת ומקלה למרשו תוך הבאת טענות ונימוקים שונים כגון כאשר נהג נתפס נוהג – ברשות ובסמכות  – על רכב שאינו שלו ולא היה מודע לכך שהרכב אינו מבוטח.

הרשויות נוהגות להידרש בחומרה יתרה לעבירות תנועה, אבל בהינתן נסיבות מקלות, כגון זו שצוינה לעיל, עשויה להניע את בית המשפט לבחון בחינה עניינית ואובייקטיבית את סבירותה של אי ידיעת הנהג את העובדה כי הרכב שעליו הוא נהג, ונתפס נוהג ללא ביטוח, אכן לא היה מבוטח.

 

תאונת דרכים ללא ביטוח חובה

נזקיה של תאונת דרכים ללא ביטוח חובה

 

במקרים שבהם אדם נוהג ברכב שאינו מבוטח בביטוח חובה מעורב בתאונה שנגרמה כתוצאה מרשלנות ודאית של נהג אחר,  העורך דין המייצג אותו יכול לייצג אותו בתביעה לפיצוי כאשר הוא מצליח להוכיח למעלה מכל ספק כי התאונה נגרמה בשל רשלנותו של נהג צד ג'.

עם זאת ברור ומוסכם על הכול כי אין אם סביר והגיוני שייקח סיכון לנהוג בהעדר ביטוח במחשבה תחילה תוך מודעות לנזק הרב שעלול להיגרם לו מכל הבחינות אם יהיה מעורב בתאונת דרכים.

חשוב לציין כי גם מצב קשה- ומצבו של מי שמעורב בתאונת דרכים כשהוא נוהג על רכב ללא ביטוח חובה הוא קשה, ודאי אם הוא האשם בגרימת התאונה- אינו מצב אבוד. יש מה לעשות. חשוב לפנות לאלתר אל משרד שיכול להעמיד לרשותכם ייעוץ וייצוג של עורך דין מומחה בתעבורה.

גם ואולי בעיקר אם נקלעתם למצב של תאונת דרכים ללא ביטוח חובה – אל תהססו אף לרגע. פנו אל משרדנו לאלתר.  דווקא משום שבהיסח הדעת ובשוגג ובעיקר בשל אי ידיעת משמעות דברים שאתם עשויים/עלולים להגיד או מעשים שאתם צפויים לעשות בעודכם נרעשים ומבוהלים מהמצב שלתוכו נקלעתם, אתם עלולים לעשות שגיאות קשות- חשוב לפנות אל גורם מקצועי מוסמך.

שירות מקצועי ואפקטיבי

 

משרד עורכי דין רשלנות רפואית דורית קורץ ושות', מעמיד לרשות לקוחות את כל משאבי הידע, הניסיון והיכולות המקצועיות המוכחות על מנת לצמצם את הנזק שעלול להיגרם להם כתוצאה מנהיגה ברכב ללא ביטוח. העורך דין שילווה אתכם ילמד לעומק את התיק, יסייע לכם באיסוף ראיות, מסמכים, עדויות וכל פרט רלוונטי לניהול התיק. ליווי צמוד לאורך כל הדרך ומיצוי כל סיכוי לענישה מופחתת- לרבות, במקרים שאינם נדירים כלל ועיקר, לזיכוי – מאפיין את משרדנו לאורך כל הדרך.

שילוב של נהיגה ברכב שאינו מבוטח בביטוח חובה ותאונת דרכים הוא שילוב המעמיד אתגר מקצועי מורכב, תובעני ומיוחד לעורכי דין של המשרד אבל דווקא טיפול בתיק כזה עשוי להוכיח לכם את הכדאיות והתועלת שיצמחו לכם בעודכם נתונים במצב קשה ביותר, משכירת שירותיו המקצועיים של משרדנו.

גם ובעיקר משום שאת הנעשה אין להשיב, חשוב לנהוג באופן שבו ניתן לצמצם את הנזק – זה שכבר נגרם וזה שעלול להיגרם בגלל טיפול לקוי, שגוי ובעיקר בלתי מקצועי. פנייה אלינו מהווה ערובה שאתם תטופלו על ידי הטובים באנשי המקצוע בתחום דיני תעבורה.

למידע נוסף על עורך דין המומחה בתאונות דרכים לחצו כאן.