בלוג

מתי מגישים תביעה על רשלנות רפואית?

 

מקרים של רשלנות רפואית הם שכיחים מאד לצערנו למרות הרפואה המתקדמת ושלל הפיתוחים בתחום. במקרים כאלה, שבהם נגרם נזק למטופל, חשוב להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום, כמו זה המוצע על ידי משרד עו"ד ד.קורץ ושות', על מנת להגיש תביעה לבית המשפט ולקבל את הפיצוי המגיע. יש לזכור שמדובר בתהליך לא פשוט שכן הוכחת הרשלנות מצריכה הבנה בתחום הרפואי וגם הכרות רבה עם כל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לכך. אולם, בעזרת עורך דין רשלנות רפואית, בעל התמחות בתחום נזקי גוף ורשלנות רפואית ניתן להצליח ולנצח במשפט.

מי יכול לסייע בהגשת התביעה?

 

בכל שנה מוגשות לבית המשפט המוני תביעות בגין רשלנות רפואית. תביעות אלו, שמוגשות על ידי המטופלים עצמם ובסיוע של עורך דין המייצג אותם, מתמקדות בעילות המשפטיות והרפואיות כנגד הצוות הרפואי ובנזק שנגרם למטופל כתוצאה מהטיפול שקיבל. כשמדברים על רשלנות רפואית מתכוונים להליך טיפולי לקוי, שהוביל לנזק בריאותי או אחר אצל המטופל, בין אם נזק קל ובין נכות או אפילו מוות חלילה. מטופלים רבים אינם מודעים לכך שמדובר ברשלנות רפואית וכך גם בני משפחתם. הם מתמודדים עם הנזק שהותיר אליו הטיפול ועם לא מעט קשיים, הנלווים לכך.

רשלנות בטיפול רפואי יכולה לבוא לידי ביטוי בנזקי גוף למיניהם ובעוצמות שונות. כשמגישים את התביעה יש להתייחס באופן נקודתי אל המקרה עצמו, אל סוג הרשלנות, וכמובן גם לצרף את כל האישורים התומכים בכך, לרבות חוות דעת רפואית של רופא המתמחה בתחום הטיפולי הרלוונטי למקרה (נוירולוגיה, אורתופדיה, רפואת שיניים, גניקולוגיה ועוד). מקרים כאלה יכולים לבוא לידי ביטוי בצורות שונות: מתן תרופה שגוייה למטופל או במינונים הלא נכונים, חוסר התייחסות לתוצאות בדיקה או קריאה שלהן בצורה לא מקצועית, ביצוע הליך טיפולי בניגוד לפרקטיקה הרפואית המקובלת או הימנעות ממתן טיפול. כל אלה ועוד, יכולים להיחשב כרשלנות, המצדיקה הגשת תביעה.

 

תביעה על רשלנות רפואית

חשיבותה של חוות הדעת הרפואית

 

כדי להוכיח שאכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית, בדומה למקרים רבים המטופלים על ידי משרד עו"ד ד.קורץ ושות', יש להוכיח את הקשר שבין הטיפול שבוצע או לא בוצע בהתאם לפרקטיקה הרפואית הנוהגת לבין הנזק שנגרם למטופל. הדבר איננו פשוט והוא מצריך ידע וניסיון בתחום המשפטי והרפואי. אחד מהם הוא איתור מומחים לביסוס הטענות העובדתיות בטענות של התובע על ידי חוות דעת רפואית. חוות דעת זו ניתנת על ידי רופאים מומחים עמם נמצא משרדנו בקשר. שאלה שחוזרת על עצמה לא מעט היא האם יש האפשרות לוותר על חוות דעת המומחה בשל העלויות היקרות בהגשת התביעה. כאן המקום להבהיר, כי לא ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בלא שצורף לה מומחה לתמיכה בטענות הרפואיות המוצגות בכתב התביעה. חוות דעת רפואית ערוכה ומנומקת יכולה לפעמים לבדה להביא לניצחון גדול בתביעה. השאלות שיעמדו במסגרת התביעה להכרעת בית המשפט תתמקד בשאלה האם הטיפול שבוצע נעשה באופן סביר או שמא בצורה רשלנית והאם הנזק הקיים נגרם כתוצאה מהטיפול. תביעות של רשלנות רפואית מעלות לא מעט שאלות בפני בית המשפט והן יכולות להיות מורכבות מאד. ההוכחה איננה פשוטה, מה שהופך את חוות הדעת הרפואית לאחד הפרמטרים החשובים והמרכזיים ביותר בתביעה.

תביעת רשלנות רפואית בעזרת המומחים

 

אנחנו, במשרד עו"ד ד.קורץ ושות', מתמחים בהגשת תביעות רשלנות רפואית ועושים זאת תוך ליווי צמוד וייצוג מקצועי של הלקוח הפונה אלינו. המשרד שלנו, שהוקם על ידי עו"ד דורית קורץ, דוגל במתן שירות אמין ללא פשרות ותוך הקפדה רבה על כללי האתיקה המקצועית. אנו עובדים עם לקוחות רבים מאד ומספקים להם מענה נקודתי על מנת לאפשר להם לעבור את התקופה הלא פשוטה הזו בקלות רבה יותר. אנו מנוסים בהגשת תביעות מסוג זה וייצוג התובעים מול כל הגורמים הרלוונטיים, לרבות המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון. נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? פנו אלינו, לטלפון 03-9234503.