בלוג

פוליסה לביטוח סיעודי המשווקת על ידי חברות הביטוח ובעיקר דקלה, נועדה לספק למבוטח רווחה כלכלית במקרים בהם המבוטח נזקק לתמיכה סיעודית בכל תחומי התפקוד הבסיסיים כדוגמת רחצה, הלבשה, האכלה וכן במקרים בהם אין המבוטח שולט בהפרשותיו, חלה במחלה קשה הפוגשת בתפקודו הכללי או אובחן כתשוש נפש בגינם זקוק הוא בנוסף להשגחה צמודה סביב לשעון.

סכום הקצבה שניתן לרוב במקרים אלו בהתאם לתנאי הפוליסה של דקלה עומד כיום בין 2,500 ₪ ועד 6,000 ₪ והוא משולם למבוטח עם אישור התביעה לאחר שהמבוטח נבדק ע"י מומחה רפואי מטעם חברת הביטוח אשר מצאה אותו עומד בקריטריונים לקבלת הגמלה. זה המקום להדגיש, כי חברת הביטוח, אינה מתנהגת ברוחב לב במקרים אלו וקיימים לא מעט מקרים בהם, המבוטח נתקל בקשיים ובסירוב חברת הביטוח לשלם את הגמלה ומשרדנו נדרש היה לערער על החלטת המומחה ולהביא ראיות נוספות לצורך אישור הגמלה.

 

תביעות סיעוד ותביעות סיעוד דקלה

תביעות סיעוד ותביעות סיעוד דקלה

 

חשוב להדגיש בפניכם כי ככול שיקירכם נמצא במצב בריאותי ירוד עקב מחלה או תאונה והוא סובל מליקויים רבים אשר אינם מאפשרים לו תפקוד תקין והוא נזקק לעזרה רבה בכל תחומי הפעילות היום יומית הבסיסית ביותר:
• אינו מסוגל להתקלח בכוחות עצמו.
• מתקשה לקחת בעצמו את הטיפול התרופתי
• זקוק להשגחה במהלך כל שעות היממה.
• אינו מסוגל להתלבש, לאכול ולשתות בכוחות עצמו
• אינו שולט בהפרשותיו וזקוק לעזרה בתחום זה.

ככל שיקירכם זקוק לעזרה בתחומים לעיל, ולא קיימת החרגה בתנאי הפוליסה, ככול הנראה יקירכם זכאי לקבל הקצבה וראוי יהיה במקרה זה להפעיל הפוליסה לצורך קבלת הגמלה, אשר תקל במאוד על הטיפול בו וצרכיו של יקירכם עקב מצבו הרפואי.

אלו הטפסים הנדרשים לצורך התנעת התביעה מול חברת הביטוח דקלה

 

• מילוי שאלון הנשלח ע"י חברת הביטוח חתום על ידי רופא/אחות המכירים את המבוטח.
• סיכומי אשפוז בשלוש שנים האחרונות.
• טופס ויתור על סודיות רפואיות שיעמוד לרשות חברת הביטוח לצורך קבלת המסמכים מהמוסדות הרפואיים בהם מטופל המבוטח.
• במידה והמבוטח אינו יכול לחתום על הטפסים יש לצרף צו אפוטרופסות.

בצער רב יאמר, כי הניסיון מלמד, שהגשת תביעה על ידי משרד עורכי דין, המנוסה בתחום תביעות אלו אל מול חברות הביטוח, יוכל לעמוד נכונה על זכויותיו של המבוטח ואף להגיש ראיות לסתור את קביעת חברת הביטוח על ידי מומחים רפואיים ככול שתידחה התביעה. מניסיוננו, התעקשות ומקצועיות בניהול תביעות אלו אל מול חברות הביטוח תביא לתוצאות הרצויות ותסייע לכם לקבל את הגמלה במהירות האפשרית בהתאם לנסיבות המקרה.
הנכם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לייעץ לכם באשר לכדאיות בהגשת תביעות סיעוד.
להתייעצות אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם משרדנו ד. קורץ ושות' משרד עורכי דין המתמחה בתחום נזקי גוף ותביעות ביטוח רפואיות בטלפון: 03-6707090 .