תחומי התמחות

רשלנות רפואית

כחלק מהטיפול הרפואי בישראל נחשף המטופל בידיעה או שלא בידיעה לטיפול רשלני של רופאים ושל אחיות בבתי חולים. לצערנו חלק מהפגיעות, יש בהן כדי להותיר את המטופל עם נכות קשה, פיזית ונפשית, לקצר את חייו ואף להביא למותו. יחד עם זאת, לצד הפרסום באשר לטיפולים רשלניים שאירעו במסגרות הרפואיות השונות בבתי חולים ובקהילה, אפשר לראות כי בשנים האחרונות קיימת עלייה ניכרת במודעות הציבורית לנושא, ועוד ועוד נפגעי רשלנות רפואית פונים למשרדי עורכי דין במטרה לתבוע פיצויים בגין הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מהרשלנות.

 

אם קיים בכם החשש כי הטיפול הרפואי שניתן לכם לא היה בהתאם לסטנדרט הרפואי המקובל והסביר והותיר בצִדו נזק (נכות) פיזי או נפשי, נמליץ לכם לפנות להתייעץ עם עורך דין המומחה בתחום הרשלנות הרפואית כדי לקבל ייעוץ והכוונה נכונה באשר לזכויות המגיעות לכם ובאשר לאפשרויות המשפטיות העומדות בפניכם לצורך מימוש זכויותיהם. חשוב לעבור את ההליך בליווי צמוד של גורם משפטי, הבקי בתחום, מאחר שתביעה בגין רשלנות רפואית היא תביעה מורכבת הדורשת ידע רפואי ומשפטי נרחב.

 

נוסף על כך חייבת להיות הבנה עמוקה ומשולבת בתחום הרפואי והמשפטי של העניין הרפואי הרלוונטי. זאת כדי שניתן יהיה לאתר את הבעיות בטיפול הרפואי המצמיחות עילת תביעה בגין רשלנות רפואית, וכדי שניתן יהיה לפנות למומחים הרפואיים הנכונים לצורך התייעצות וקבלת חוות דעת הנדרשת להגשת התביעה. כמו כן חייב להיות ידע רפואי ומשפטי משולב כדי שניתן יהיה לחקור ביעילות עם סיכויי הצלחה מרביים מומחים רפואיים אשר נותנים למוסד הרפואי או לרופא הרשלן חוות דעת, שבה הם מנסים "לחפות" על הרשלנות שגרמה את הנזק למטופל. לדורית קורץ, עורך דין רשלנות רפואיתיש את הידע והניסיון הנדרשים לצורך ניהול תביעות מסוג זה. זאת מתוקף השכלתה האקדמית והניסיון המקצועי בתחום הרפואי והיכרות מעמיקה עם מערכת הבריאות הציבורית והצבאית בישראל.

תאונות דרכים ותעבורה

תאונות דרכים שבהן מעורבים רכבים ציבוריים ו/או פרטיים עלולות להותיר את הנוסעים עם פגיעות קשות. לרוב מדובר בפגיעות אורטופדיות, נוירולוגיות, פסיכיאטריות ואסתטיות, ובמקרים מסוימים גם קרוב משפחה שלא נכח באירוע התאונה אך ראה את קרובו סובל כתוצאה ממנה או חס וחלילה נפטר כתוצאה מהתאונה, יהיה זכאי לפיצוי מהביטוח של הרכב.

 

חשוב להדגיש כי לא מומלץ להגיש את התביעה זמן קצר לאחר התאונה. מומלץ להמתין עד לאחר התגבשות מלוא הנזק ובירור המצב הרפואי של הנפגע. על מנת לקבל פיצוי מקסימלי יש לאמוד את מלוא הנזק שנגרם שכן לאחר קבלת הפיצוי וסיום התביעה לא ניתן לתבוע על החמרה במצב הרפואי. עם זאת מומלץ לפנות לעורך דין תאונות דרכים מיד לאחר התאונה כדי לאפשר את מימוש הזכויות של הנפגע בעזרת ייעוץ עורך דין, שינחה את הנפגע מה לעשות. חשוב לדעת שהגשת תביעה לחברת הביטוח לא עוצרת את מרוץ ההתיישנות, אלא הגשת תביעה לבית המשפט בלבד.

ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי מלווה את האזרח מרגע הלידה ועד לשיבה טובה. במסגרת זו מעניק המוסד לביטוח לאומי מגוון זכויות סוציאליות המותאמות למצבים המשתנים של האזרח במהלך חייו. אדם שנפגע במהלך עבודתו או חלה במחלה שהותירה אותו עם נכות זמנית או קבועה, זכאי להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי.

 

לאחר הגשת התביעה נדרש הנפגע לעמוד בפני ועדה רפואית שמטרתה לקבוע את דרגת הנכות. במקרים מסוימים יידרש התובע להגיש כמה תביעות ואף לעמוד בפני ועדות רפואיות שונות לצורך קביעת זכאותו לקצבה. כדי למקסם את זכויותיכם אנו ממליצים כי הגשת התביעה תבוצע בליווי גורם משפטי הבקי בניהול ההליך והזכויות המגיעות לנפגע בהתאם לסוג הפגיעה ולנסיבותיה. חשוב להדגיש כי משרדנו מתמחה גם בתביעות לפטור ממס הכנסה עקב נכות רפואית.

תאונות עבודה ותביעות נזיקין

דיני הנזיקין, מטרתם השבת המצב לקדמותו באמצעות פיצוי של הנפגע. בניגוד לתביעה הפלילית, כמעט שאין כאן התחשבות במחשבה שעמדה מאחורי המעשה, ואין מטרה עונשית. החוק המנחה את דיני הנזיקין, הוא פקודת הנזיקין (נוסח חדש) תשכ"ח-1968, שנחקק בתקופה המנדטורית, וב-1968 נוסח מחדש דיני נזיקין כוללים בתוכם גם את נושא התביעות בשל נזקי גוף, המתייחס לכל אותם מקרים שבהם נגרמה לאדם פגיעה גופנית או נפשית כתוצאה מרשלנותו של גורם חיצוני כלשהו ו/או מתאונה שבה היה מעורב הנפגע.

 

לרוב מדובר בניזוק אשר היה מעורב בתאונת דרכים כנוסע או כהולך רגל, בתאונות עבודה, ברשלנות רפואית, במחלות מקצוע, בתאונות תלמידים, בפעולות איבה (פיגועים), בתאונות ספורט, בתאונות במסגרת שירות צבאי, בגרימת נזק על ידי בעל חיים ובאירועים אחרים שהסתיימו בנזקי גוף או נפש במקומות ציבוריים. כדי למקסם את זכויות הנפגע באשר לאירוע הנזיקי רצוי לפנות לעורך דין תאונות עבודה. הלה ילווה את הנפגע וידריך אותו באשר לזכויותיו שכן בעקבות אותה פגיעה גופנית ו/או נפשית מגיע לנפגע פיצוי כספי שמטרתו להיטיב את מצבו ולהביאו ככל שניתן למצב שהיה נתון בו אלמלא קרתה אותה תאונה שגרמה נזק. תביעות הנזיקין הן ברובן נגד חברות הביטוח אשר ביטחו את המזיק בזמן התאונה.

תביעות על פי פוליסות ביטוח

משרדנו מטפל ומייצג מבוטחים בתביעות בגין תביעות פוליסות ביטוח לרבות תביעות בגין מקרי מוות מתאונה, אובדן כושר עבודה, ביטוחי בריאות וביטוח סיעודי. עם קרות מקרה הביטוח, נדרש המבוטח להודיע לחברת הביטוח על קרות הנזק כדי שניתן יהיה להפעיל את הפוליסה.

 

חשוב לזכור כי תקופת ההתיישנות בתביעות ביטוח מתחילה להימנות מן המועד שבו אירע הנזק, והיא מוגבלת ל-3 שנים בלבד. מרוץ ההתיישנות ייעצר רק עם הגשת התביעה לבית המשפט ולא עם הגשת ההודעה לחברת הביטוח. לחברות הביטוח ותק וניסיון רב בניהול תביעות, ולכן חשוב לפנות לייעוץ וליווי משפטי כדי לקבל הכוונה נכונה באשר לאופן הניהול הנכון של תביעתכם ומִקסום זכויותיכם על פי תנאי הפוליסה, החוק והפסיקה.